Працюватиме комісія. У Миколаєві погодили нове положення щодо перейменування топонімів

Працюватиме комісія. У Миколаєві погодили нове положення щодо перейменування топонімів

Працюватиме комісія. У Миколаєві погодили нове положення щодо перейменування топонімів
. Фото: Миколаївська міська рада

Три депутатські комісії Миколаївської міської ради станом на 10 квітня погодили проєкт положення щодо "Перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів та інших споруд, розташованих на території міста". Головна відмінність нового документу від положення, що діяло з 2015 року — чітко прописаний механізм створення топонімічної комісії.

Про це кореспондентам Суспільного розповів начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини міськради Юрій Любаров.

За словами Юрія Любарова, топонімічна комісія має складатися з 15 людей — по два представники від управління з питань культури й департаменту архітектури та містобудування, а також людей від громадськості: історики, краєзнавці філологи та інші.

"Взагалі це може бути людина, яка є лідером громадської думки — відома, поважна, шанована людина, до слів якої будуть прислухатися містяни. Будь-хто — будь-яка громадська організація, установа або депутати міської ради, інших рад можуть пропонувати кандидата до включення в цю комісію. Потім, скільки б їх не було, цих кандидатів – станом на 10 квітня вже є понад два десятки — депутати перед сесією проводять рейтингове голосування і визначають цих 11 людей", — розповів Юрій Любаров.

Працюватиме комісія. У Миколаєві погодили нове положення щодо перейменування топонімів
Начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини міськради Юрій Любаров. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Зі слів начальника управління культури, після розгляду комісією питання щодо перейменування виноситься на громадське обговорення, потім комісія дає поради міській раді, чи треба узгоджувати це питання, чи ні.

Ухвалити проєкт положення має сесія міської ради. Після цього почнеться процес створення консультативно-дорадчого органу. Юрій Любаров говорить, що він сподівається на формування топонімічної комісії вже до літа 2023 року.

Що відомо про перейменування вулиць Миколаєва

  • Вулиця Московська в місті остаточно отримала назву Маріупольська. Відповідне рішення депутати міськради ухвалили під час засідання 28 липня 2022 року
  • За словами Олександра Сєнкевича, у Миколаєві варто відновити роботу комісії з перейменування топонімів, адже в місті залишилися назви вулиць, які належать до радянської історії або пов’язані з РФ: вулиця Пушкінська, вулиця Гвардійська, вулиця 295-ї стрілкової дивізії тощо.
  • У Миколаєві станом на 2023 рік на перейменування очікують десятки топонімів. Пропозиції щодо нових назв може надати будь-яка людина, навіть в анонімному вигляді.

Читайте також

Помічник ветерана. Миколаївщина візьме участь у пілотному проєкті від Мінветеранів

Російські війська обстріляли одну громаду Миколаївщини

Великдень, Вербна неділя, річниця антимайдану. Як минув тиждень на Миколаївщині

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram

На початок