У Миколаєві тривають навчання з підготовки прийомних батьків, опікунів, усиновлювачів, патронатних вихователів

У Миколаєві тривають навчання з підготовки прийомних батьків, опікунів, усиновлювачів, патронатних вихователів

У Миколаєві тривають навчання з підготовки прийомних батьків, опікунів, усиновлювачів, патронатних вихователів
Кімната для групових занять. Ілюстративне фото: УНІАН

У Миколаївському обласному центрі соціальних служб станом на квітень 2023 року триває навчання для кандидатів у прийомні батьки, опікуни, усиновлювачі, патронатні вихователі, батьки-вихователі. З початку 2023 року навчання пройшли 26 людей.

Про це в ефірі Українського радіо розповіла начальниця відділу організації навчальних заходів для сімейних форм виховання Миколаївського обласного центру соціальних служб Наталія Гайдай.

"Періодичність навчань відповідно до набору групи, приблизно один раз на місяць, один раз на два місяці. Із початку 2023 року відбулось навчання двох груп. Шостого квітня розпочали навчання із третьою групою. Нам надходять подання від служб у справах дітей, центрів соціальних служб, центрів з надання соціальних послуг в тергромадах щодо кандидатів. Як тільки збирається група, розпочинаємо навчання", — розповіла Наталія Гайдай.

За словами Наталії Гайдай, освітня програма розрахована на чотири тижні.

"Це вісім занять за освітньою програмою. Термін — чотири тижні, плануємо заняття два рази на тиждень. Домовляємось з групою щодо зручних днів. Останній час по два дні поспіль, адже кандидатам так легше діставатись до місця занять, оскільки у нас кандидати не лише з Миколаєва, а й з громад усієї області", — пояснила Гайдай.

Основна мета навчань — це підготувати родини до прийняття дитини, яка залишились без опіки батьків, сформувати у кандидатів компетентності щодо догляду, виховання за дитиною, забезпечення її найкращих інтересів.

Наталія Гайдай розповіла, що навчання відбуваються за програмою 2022 року, відповідно до якої є можливість об’єднувати всіх кандидатів в одну групу.

"Під час навчання кандидати можуть змінити свою думку. Наприклад, вони прийшли, як опікуни, але готові бути усиновлювачами. І тоді за результатами навчання отримують довідку не для опікунів, а довідку громадянина України, який бажає усиновити дитину. Не завжди кандидати розуміють різницю між сімейними формами виховання", — розповіла Наталія Гайдай.

Які теми для обговорення на заняттях

  • Законодавча база: обов’язки, права, відповідальність.
  • Знайомство з дитиною, перша зустріч: що сказати, як поводитися, як представитись.
  • Перший день в родині (як переміщення впливає на стан; поведінка дитини; як попередній досвід впливає на розвиток і поводження; як будуть змінені правила і традиції родини, коли прийде нова дитина, як зміниться ритм і режим життя).
  • Адаптація дитини (скільки триває, які її особливості, що треба зробити батькам, аби цей період минув легше і швидше. Питання втрат, що були в житті дитини).
  • Затримка розвитку дитини (як проявляється відповідно до віку дитини, що можуть зробити батьки, до кого звернуться по допомогу — логопед, дефектолог, невропатолог).

Що відомо

Протягом 2022 року навички опікунів отримали 25 кандидатів, усиновлювачів — десять. З кінця грудня 2021 року по січень 2022 року навчалась одна група. Заняття відновили наприкінці 2022 року, документи подали 30 людей.

Читайте також

Зцілення мистецтвом. У Миколаєві тривають майстер-класи з арттерапії

Психологія поєднана з історією. Миколаївці можуть долучитися до гри-консультації "Сакральне місто"

Відпрацьовували навички: на Миколаївщині лісівники та рятувальники тренувалися гасити пожежі

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок