"Вжити відповідних заходів": Державна екоінспекція Південно-Західного округу відреагувала на матеріал Суспільного

"Вжити відповідних заходів": Державна екоінспекція Південно-Західного округу відреагувала на матеріал Суспільного

"Вжити відповідних заходів": Державна екоінспекція Південно-Західного округу відреагувала на матеріал Суспільного
Стихійне сміттєзвалище м. Нова Одеса. Березень 2023 року. Фото: Валентина Гурова/Суспільне

Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу направила листа голові Новоодеської міської ради щодо стану міського сміттєзвалища, де вимагає локалізувати полігон, який займає близько 10 гектарів.

Інформація про це опублікована на офіційному сайті Державної інспекції.

Кореспонденти Суспільного 31 березня 2023 року розповіли, що у Новій Одесі збільшуються масштаби стихійного сміттєзвалища. Непотріб розлітається вулицями та домоволодіннями місцевих жителів.

Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу направила листа голові Новоодеської міської ради, де вимагає локалізувати полігон.

У повідомленні на сайті Державної екологічної інспекції йдеться, що вже більше як рік інспектори не здійснюють перевірок, бо обмежені в реалізації своїх повноважень, через постанову Кабінету Міністрів від 13.03.2022 року № 303 "Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану".

“Водночас низка законодавчих актів (Земельний Кодекс України, Закони України "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про відходи", "Про місцеве самоврядування в Україні") закріплюють за органами місцевого самоврядування забезпечення раціонального використання та безпечного поводження з відходами на своїй території, ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів”, — йдеться у повідомленні.

Керівництву Нової Одеси направлено листа з вимогою виправити ситуацію та локалізувати сміттєзвалище, збільшене вдвічі.

Що відомо

Звалище займає близько 10 гектарів, офіційна межа — 4,5 га

Для утримання смітника у належному стані не вистачає техніки. Тендерне законодавство забороняє її придбання на вторинному ринку, а на нову у КП “Правопорядок”, яке обслуговує звалище, не вистачає грошей. Про це повідомив тимчасово виконуючий обов'язки директора Михайло Дзензура.

Читайте також

Немає бульдозера — немає прибирання. На Миколаївщині зі сміттєзвалища розлітається непотріб

Пошкоджені обстрілами. У Миколаєві відновлюють очисні споруди

Захисні споруди на Миколаївщині. Що відомо

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок