До кінця посівної на Миколаївщині встигнуть розмінувати до 30 відсотків полів — аграрна рада

До кінця посівної на Миколаївщині встигнуть розмінувати до 30 відсотків полів — аграрна рада

До кінця посівної на Миколаївщині встигнуть розмінувати до 30 відсотків полів — аграрна рада
Піротехніки ДСНС знешкоджують міну в полі на Миколаївщині. Березень 2023 року. Ілюстративне фото: ГУ ДСНС Миколаївської області

В Україні забруднені вибухонебезпечними предметами майже п'ять мільйонів гектарів землі, з них на Миколаївщині 270 тисяч гектарів. До кінця посівної до 30 відсотків полів миколаївських аграріїв мають встигнути розмінувати й засіяти ярими сільськогосподарськими культурами.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині Новини" розповів заступник голови Всеукраїнської агарної ради Денис Марчук.

Через погодні умови польові роботи на Миколаївщині вже розпочались.

"Найближча перспектива, сподіваємось, що за місяць-два вдасться до посівної компанії пізніх ярих культур і розчистити хоча б до 30% в Миколаївській і Херсонській областях", — сказав Денис Марчук.

Розмінування українських полів, каже представник аграрної ради, це проблема всієї держави.

"Гинуть люди, які працюють в полях, розміновують їх. Для більшості аграріїв фінансове забезпечення — це проблема номер один. Для деокупованих територій і де відбувалися активні бойові дії ще й накладається розмінування, розчищення від засмічення мінами, снарядами", — розповів Денис Марчук.

За словами Марчука, поля розміновують фахівці Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

"Вони роблять все необхідне, дуже багато допомагають аграріям, але фізично не вистачає їхніх працівників. Водночас триває й розмінування цивільної інфраструктури. Одна команда за день може відпрацювати не більше 20-30 га, а загальна кількість 5 мільйонів", — сказав Денис Марчук.

Держава сьогодні працює з міжнародними фондами, каже представник аграрної ради, щоб залучати додаткове фінансування.

"Партнери надають кошти для закупівлі обладнання або безпосередньо постачають на територію України обладнання, що допомагатиме працівникам ДСНС розміновувати. Чекаємо на міжнародні експертні групи, які мають досвід роботи з розмінування в різних частинах світу, щоб пришвидшити процес розчищення аграрної землі", — розповів Денис Марчук.

Що відомо

  • За добу, 16 березня, підрозділи ГУ ДСНС Миколаївської області вилучили 257 вибухонебезпечних предметів, за 16 викликами.
  • Від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну, піротехнічними підрозділами ДСНС на Миколаївщині вилучено 12 458 вибухонебезпечних предметів,

Читайте також

Проєкт рішення про закінчення опалювального сезону в Миколаєві підготовлений

У Миколаєві підвищили стипендії для людей, які навчатимуться на курсах водія тролейбуса

У Миколаївській міськраді назвали дату відкриття для відвідувачів дитячого містечка "Казка"

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок