Не дістають до Очакова. Сили оборони змусили російські війська відтягнути вогневі позиції з частини Кінбурнської коси

Не дістають до Очакова. Сили оборони змусили російські війська відтягнути вогневі позиції з частини Кінбурнської коси

Не дістають до Очакова. Сили оборони змусили російські війська відтягнути вогневі позиції з частини Кінбурнської коси
. Кінбурнська коса. Джерело: deepstatemap.live

На Миколаївщині з напрямку окупованої Кінбурнської коси протягом 15 березня російські війська не обстрілювали Очаків та сусідні з містом громади. Це пов’язано з тим, що Сили оборони змусили війська РФ відтягнути вогневі позиції з тієї частини коси, звідки вони могли завдавати ударів.

Про це повідомила керівниця пресцентру Сил оборони та охорони оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк в ефірі національного телемарафону.

Станом на 16 березня до шпиля Кінбурнської коси російські війська не можуть підтягнути нове озброєння, зокрема і через штормову погоду.

"Ретельно відпрацювали українські Сили оборони й змусили ворога відтягнути вогневі позиції з тієї частини коси, звідки міг завдавати ударів", — каже Наталія Гуменюк.

Зі слів Гуменюк, ймовірно війська РФ перемістили свої сили ближче до материкової частини півострова. Вочевидь, їм потрібне переспорядження та оновлення особового складу, додає речниця.

"Населені пункти розташовані в різних місцях і росіяни вишукують для себе безпечні місця під прикриттям мирного населення. Адже наші попередні удари були досить результативними, коли ми знищили кілька російських артилерійських установок, що завдавали ці удари", — говорить керівниця пресцентру Сил оборони та охорони оперативного командування "Південь".

Наталія Гуменюк говорить, заспокоюватися жителям Очакова зарано, можливі чергові удари.

"Ми відстежуємо рух на Кінбурнській косі й усвідомлюємо, що росіяни можуть повернутися на ті позиції, з яких здатні обстрілювати Очаків. Тому треба дослухатися до попереджень про ракетну небезпеку, про артилерійські обстріли й переходити в укриття", — каже Гуменюк.

Що відомо

  • Кінбурнська коса — піщана коса, розташована в Миколаївській області, є частиною Кінбурнського півострова і має статус першого в Україні регіонального ландшафтного парку. До окупації на півострові довжиною близько 40 км було найбільше в Європі поле диких червонокнижних орхідей, ліси, а також рожеві озера і понад 4700 видів тварин.
  • Російські збройні сили зайшли на територію півострова у березні 2022 року зі сторони суходолу в Херсонській області. Це дозволило їм встановити контроль над значною ділянкою морської акваторії Чорного моря, адже коса розташована в стратегічному місці — тут сходяться виходи із портів Херсона (Херсонський морський торговельний порт) та Миколаєва (Морські торгові порти (МТП) "Миколаїв", "Ольвія" та "Ніка-Терра"). Таким чином, окупувавши косу, російські військові фактично заблокували виходи з цих портів. Крім того, контролюючи Кінбурнську косу, російські військові постійно обстрілюють Очаків.

Читайте також

У Миколаєві посилили контроль над гуманітарною та благодійною допомогою

"Другі по замінованості в Миколаївській області". У Шевченківській громаді протягом 10 днів підірвалися п'ять жителів

Російські обстріли в Миколаєві пошкодили понад 60 відсотків закладів освіти

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок