Перейти до основного змісту
Посилити розрив. Контрбатарейна робота Сил оборони спрямована на витіснення російської артилерії від Кінбурнської коси

Посилити розрив. Контрбатарейна робота Сил оборони спрямована на витіснення російської артилерії від Кінбурнської коси

Посилити розрив. Контрбатарейна робота Сил оборони спрямована на витіснення російської артилерії від Кінбурнської коси
Військовослужбовці ЗСУ ведуть вогонь із самохідної гаубиці 2С7 "Півонія" на бойових позиціях. Постріл з артилерійської системи. Ілюстративне фото: УНІАН

Контрбатарейна робота Сил оборони України станом на 13 березня спрямована на відсунення артилерії російської армії якомога далі від Кінбурнської коси. Робота українських військових ускладнюється тим, що росіяни встановлюють реактивні системи залпового вогню біля подвір'їв цивільних жителів окупованого півострова.

Про це повідомила керівниця пресцентру Сил оборони та охорони оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк в ефірі національного телемарафону.

"Посилити розрив, збільшити дистанцію, щоб зменшити обстріли правобережжя, протилежного берегу Дніпровського лиману, по якому російські війська гатять з Кінбурнської коси", — каже Наталія Гуменюк.

Зі слів Гуменюк, росіяни намагаються заховатися за мирним населенням Кінбурнського півострова.

"Зокрема на півострові розташовують реактивні системи залпового вогню безпосередньо серед місцевих жителів, між дворами, щоб ускладнити нашу роботу у відповідь. Але ми маємо особливі методи впливу на них і наразі відпрацьовуємо так, щоб вони більше не мали змоги підтягувати туди озброєння", — говорить керівниця пресцентру Сил оборони та охорони оперативного командування "Південь".

Армія РФ має суходільний коридор для підтягування нової техніки.

"Втім, поки російські війська мають суходільний коридор з лівого берега, вони мають гіпотетичну основу заміщати ті установки, що ми знищуємо, і знову продовжувати обстріл. Тому жителі Очаківської та Куцурубської громади мають бути дуже обережними й дослухатися до сигналів попередження про артилерійські обстріли", — сказала Наталія Гуменюк.

Що відомо

  • Російські війська вранці 13 березня обстріляли село Солончаки Куцурубської громади. Внаслідок обстрілу під завалами будинку загинули чоловік з дружиною. Їхній син перебуває в лікарні.
  • Кінбурнська коса — піщана коса, розташована в Миколаївській області, є частиною Кінбурнського півострова і має статус першого в Україні регіонального ландшафтного парку. До окупації на півострові довжиною близько 40 км було найбільше в Європі поле диких червонокнижних орхідей, ліси, а також рожеві озера і понад 4700 видів тварин.
  • Російські збройні сили зайшли на територію півострова у березні 2022 року зі сторони суходолу в Херсонській області. Це дозволило їм встановити контроль над значною ділянкою морської акваторії Чорного моря, адже коса розташована в стратегічному місці — тут сходяться виходи із портів Херсона (Херсонський морський торговельний порт) та Миколаєва (Морські торгові порти (МТП) "Миколаїв", "Ольвія" та "Ніка-Терра"). Таким чином, окупувавши косу, російські військові фактично заблокували виходи з цих портів. Крім того, контролюючи Кінбурнську косу, російські військові постійно обстрілюють Очаків.

Читайте також

В'їхав у вантажівку та збив чоловіка. У Баштанському районі сталася ДТП

Життю хлопчика нічого не загрожує — начальник Миколаївської ОВА прокоментував стан пораненої в Солончаках дитини

"Крила підтримки". У Миколаєві дружинам та матерям військовополонених надають психологічну допомогу

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Топ дня

Вибір редакції

На початок