Сили оборони знищили російську бронетехніку та човни біля Кінбурнської коси — ОК "Південь"

Сили оборони знищили російську бронетехніку та човни біля Кінбурнської коси — ОК "Південь"

Сили оборони України протягом 28 лютого в районі Кінбурнської коси знищили автобронетанкову техніку та чотири човни російських військових. Плавзасоби росіяни готували для диверсійно-розвідувальних груп.

Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" повідомила керівниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони півдня Наталія Гуменюк.

Зі слів Гуменюк, на Кінбурн росіяни можуть підтягувати озброєння з лівобережжя тимчасово окупованої Херсонщини, але українські підрозділи здійснюють контрбатарейну протидію, щодня знищуючи техніку.

"Минулої доби (28 лютого — ред.) знищені дві одиниці важкої артилерії, п'ять одиниць автобронетанкової техніки та чотири човни, які росіяни знов підготували для диверсійно-розвідувальних груп. Це все на напрямку від Кінбурнської коси до островів лівобережжя", — розповіла Наталія Гуменюк.

Як зазначали в оперативному командуванні "Південь", росіяни побоюються виїжджати на шпиль коси.

"Виїжджаючи на вузький кінець Кінбурнської коси, з якого досягають до Очаківської та Куцурубської громад, розгортають позицію для обстрілу Дніпро-Бузького лиману. Так російські військові намагаються імітувати вогневий контроль, через це Україна не може залучити Миколаївщину до зернової угоди. Обстрілюють і відразу отримують у відповідь контрбатарейну протидію", — каже Наталія Гуменюк.

Росіяни майже не на пальцях кидають, хто поїде на це завдання, адже знають, що повернутися звідти фактично неможливо.

Що відомо

  • Так звана "влада" Олешок та Скадовська "евакуюється" на територію тимчасово окупованого Криму — боїться деокупації. 21 лютого до Бахчисараю, Сімферополя та Керчі виїхали колаборанти з цих міст, а 24 лютого російські окупанти оголосили про так звану "евакуацію" всіх охочих.
  • Кінбурнська коса — піщана коса, розташована в Миколаївській області, є частиною Кінбурнського півострова і має статус першого в Україні регіонального ландшафтного парку. До окупації на півострові довжиною близько 40 км було найбільше в Європі поле диких червонокнижних орхідей, ліси, а також рожеві озера і понад 4700 видів тварин.
  • Російські збройні сили зайшли на територію півострова у березні 2022 року зі сторони суходолу в Херсонській області. Це дозволило їм встановити контроль над значною ділянкою морської акваторії Чорного моря, адже коса розташована в стратегічному місці — тут сходяться виходи із портів Херсона (Херсонський морський торговельний порт) та Миколаєва (Морські торгові порти (МТП) "Миколаїв", "Ольвія" та "Ніка-Терра"). Таким чином, окупувавши косу, російські військові фактично заблокували виходи з цих портів. Крім того, контролюючи Кінбурнську косу, російські військові постійно обстрілюють Очаків.

Читайте також

"Успіх українських військових в тому, що є мотивація": офіцер ОК "Південь" розповів про оборону Миколаївщини

На Миколаївщині зменшилася кількість безробітних

У Миколаєві СБУ затримала чоловіка, якого підозрюють у співпраці з ФСБ Росії

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок