Кінбурнська коса — квиток в один кінець для росіян — речниця об'єднаного пресцентру Сил оборони півдня

Кінбурнська коса — квиток в один кінець для росіян — речниця об'єднаного пресцентру Сил оборони півдня

Кінбурнська коса — квиток в один кінець для росіян — речниця об'єднаного пресцентру Сил оборони півдня
Шпиль Кінбурнської коси. Ілюстративне фото: Суспільне Миколаїв

Російські військові станом на 28 лютого продовжують обстрілювати Миколаївщину з Кінбурнської коси вже менш інтенсивно. Росіяни побоюються виїжджати на шпиль коси.

Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" повідомила керівниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони півдня Наталія Гуменюк.

Зі слів Наталії Гуменюк, поміж собою російські війська називають маршрут у кінець коси — "квиток в один кінець".

"Як тільки відбуваються перші постріли, українські підрозділи отримують координати, по яких їм слід відпрацювати, і ворог навіть не встигає вшитися звідти. Ховаючись за місцевими, які залишаються в населених пунктах Кінбурнського півострова, окупанти намагаються від’їжджати відразу до основної частини коси, що пов’язана з лівобережжям, і вже там переховуватися", — розповіла Наталія Гуменюк.

Від результативної контрбатарейної роботи ЗСУ по лівобережжю російським військовим досить "неспокійно".

Зі слів Гуменюк, війська РФ виводять техніку з населеного пункту, обстрілюють його, потім повертаються та розповідають, що тут небезпечно та треба евакуюватися.

"Ми не б’ємо по житлових будівлях місцевих жителів, які проживають в окупації, ми ретельно збираємо інформацію, чітко вивіряємо дані про скупчення окупантів і тільки тоді завдаємо удари", — каже Наталія Гуменюк.

Що відомо

  • Так звана "влада" Олешок та Скадовська "евакуюється" на територію тимчасово окупованого Криму — боїться деокупації. 21 лютого до Бахчисараю, Сімферополя та Керчі виїхали колаборанти з цих міст, а 24 лютого російські окупанти оголосили про так звану "евакуацію" всіх охочих.
  • Кінбурнська коса — піщана коса, розташована в Миколаївській області, є частиною Кінбурнського півострова і має статус першого в Україні регіонального ландшафтного парку. До окупації на півострові довжиною близько 40 км було найбільше в Європі поле диких червонокнижних орхідей, ліси, а також рожеві озера і понад 4700 видів тварин.
  • Російські збройні сили зайшли на територію півострова у березні 2022 року зі сторони суходолу в Херсонській області. Це дозволило їм встановити контроль над значною ділянкою морської акваторії Чорного моря, адже коса розташована в стратегічному місці — тут сходяться виходи із портів Херсона (Херсонський морський торговельний порт) та Миколаєва (Морські торгові порти (МТП) "Миколаїв", "Ольвія" та "Ніка-Терра"). Таким чином, окупувавши косу, російські військові фактично заблокували виходи з цих портів. Крім того, контролюючи Кінбурнську косу, російські військові постійно обстрілюють Очаків.

Читайте також

"Успіх українських військових в тому, що є мотивація": офіцер ОК "Південь" розповів про оборону Миколаївщини

Як працюють миколаївські ЦНАПи

Міжнародний день полярного ведмедя. Як у Миколаївському зоопарку доглядають за Зефіркою та Сметанкою

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок