Розвиток і функціонування української мови. Миколаївські депутати підтримали проєкт

Розвиток і функціонування української мови. Миколаївські депутати підтримали проєкт

На сесії міськради 23 лютого розглянули програму функціонування української мови у Миколаєві на 2023-2025 роки. Зокрема проєкт стосуватиметься сприяння розвитку державної мови на базі бібліотек, розробки україномовних продуктів, постановки україномовних вистав тощо.

Про це стало відомо під час сесії Миколаївської міської ради.

Проєкт рішення попередньо погодили під час "гуманітарної" комісії міськради 22 лютого. Як розповів начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Юрій Любаров, мета програми — створення оптимальних умов для реалізації конституційних гарантій на вільне функціонування української мови, забезпечення культурно-мовних прав громадян. На три роки дії програми необхідно дев'ять мільйонів гривень.

"Ця програма приймається вперше у Миколаєві. Дуже важлива. Немає нічого, що ми не здійснювали всі ці роки, але все виокремлено в програму, із метою додаткової уваги питанням розвитку і функціонування української мови в Миколаєві, як надзвичайно важливим сьогоденням", — сказав Юрій Любаров.

За словами начальника управління з питань культури та охорони культурної спадщини, у програмі виокремлена організація на місцевому рівні книжкових фестивалів, ярмарків, популяризація творчості українських письменників, здійснення в закладах культури просвітницьких заходів, спрямованих на популяризацію української мови та забезпечення неухильного дотримання надавачами послуг законодавства про державну мову.

"Оскільки програма приймається вперше в Миколаєві, тому ми не знаємо, як і в якому вигляді зможемо організувати всі заходи, але моніторинг та дотримання законодавства відбудеться відразу після прийнятті програми", — повідомив Любаров.

За програму проголосували 34 депутати — рішення прийняли.

Читайте також

Миколаївському спортсмену Олександру Абраменку виплатять стипендію з міського бюджету

З гармат та мінометів. На Миколаївщині російські війська обстріляли громаду

"Віднови ДІМ". На Миколаївщині реалізують програму від державного Фонду енергоефективності

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок