Сергій Кулаковський з 11 листопада 2022 року виконує обов'язки старости Посад-Покровського на Херсонщини. До селища поступово повертаються місцеві жителі. Станом на лютий приїхали близько 250 людей.
Про відновлення та повернення до життя селища Сергій Кулаковський розповів кореспондентам Суспільного.
До початку повномасштабної війни Сергій працював помічником поліцейського офіцера громади в Чорнобаївській сільській військовій адміністрації. Після звільнення Херсонщини посів посаду тимчасово виконувача обов’язки старости сіл Посад-Покровське та Солдатське.
"Ми працювали на дистанційному, після 11 листопада, як звільнили Херсон, я приїхав сюди до Посад-Покровського. Через те, що в нас староста звільнилася, мене поставили виконувачем обов’язків. Ще в нас є село Солдатське, воно було під окупацією. Слава Богу, усе ціле, але там так само немає світла, ми туди генератор дали на 25 кіловатів, змінити мотор, там є вода. Там проживає 50 людей", — говорить Сергій.
Щоденно виконувач обов'язків старости приймає у себе місцевих жителів та видає гуманітарну допомогу.
"Волонтери дають будівельні матеріали, даємо їх людям, допомагаємо накривати дахи, даємо шифер, рейки, дошки, брезенти. Ми самостійно організували пункт незламності. Потім нам дали намет, ми позабивали вікна. Усе своїми силами. Почали активно працювати. Нам не вистачає будівельних матеріалів і світло потрібне", — розповідає Сергій.
У Посад-Покровському станом на 21 лютого відсутнє електропостачання та вода. Зі слів Сергія Кулаковського, він неодноразово звертався до Херсонської обласної адміністрації із проханням відновити перебиті мережі. Отримав відповідь, що необхідно зачекати на закупівлю матеріалів.
У селищі Посад-Покровське 940 будинків, з них 350 повністю згоріли внаслідок обстрілів російськими військами. Інші будівлі також мають пошкодження та руйнування, серед таких будинків Анатолія.
"До мене прилетіли у двір ракети, одна в хату залетіла, а друга у двір. Я у льосі як раз сидів. Я коли виліз, то відзняв усе, зараз вже навів трохи лад, бо тут таке робилося. Майже не виїжджав, інколи їхав, коли вже було неможливо сидіти", — згадує Анатолій.
Чоловік розповідає, що тимчасовий староста залучає різних волонтерів для допомоги місцевим жителям.
"Люди потихеньку повертаються. У кого є гроші — самі відбудовуються. Волонтери привозять будівельні матеріали, дають трохи. Це його назначили старшим сюди, а старосту ще не вибирали, бо наший староста, який був тут раніше, він відмовився, а Сергія поставили тимчасово. Він допомагає людям, дає будівельні матеріали, кому необхідно, то в першу чергу дає", — каже Анатолій.
Місцева жителька Оксана говорить, що роботою нового старости задоволена. Зі слів жінки, вона отримала усе необхідне для відновлення свого будинку, тому залишатиметься жити в селищі.
"Нам дали допомогу дровами, допомогли. Що можу сказати, він старається для людей, десь якісь фонди, допомоги — усе старається для людей, щоб люди поверталися. Будемо чекати тепла. Може, більше людей повернеться. Будуть повертатися, тому що ми тут виросли. Де ми поїдемо? Нам ніде не раді", — розповідає Оксана.
Читайте також
Одна людина отримала поранення. На Миколаївщині російські війська вдень вдарили по Очакову
Штормове попередження. Протягом доби на Миколаївщині буде вітряно
Зернова угода. Україна наполягає на залученні Миколаївських портів
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram