Фонди поповнилися, попереду нові виставки. Миколаївські музеї готуються приймати відвідувачів

Фонди поповнилися, попереду нові виставки. Миколаївські музеї готуються приймати відвідувачів

Фонди поповнилися, попереду нові виставки. Миколаївські музеї готуються приймати відвідувачів
Миколаївські музеї. Колаж Суспільного

У Миколаєві художній музей імені Верещагіна станом на 12 лютого 2023 року відкритий для відвідачів, музей суднобудування і флоту планує відкриття 15 лютого, а обласний краєзнавчий музей розпочне роботи наприкінці місяця. Працівники закладів готують нові виставкові проєкти та поповнюють музейні фонди.

Як музеї працюють в умовах воєнного стану Суспільному розповіли директори закладів.

Миколаївський обласний краєзнавчий музей

Заступник директора Миколаївського обласного краєзнавчого музею Валерій Чернявський розповідає, що станом на 12 лютого заклад не працює для відвідувачів, проте відкриється наприкінці місяця.

"Ми працюємо над тим, щоб вже найближчим часом містяни могли відвідувати тимчасові виставки, майстер-класи, заходи, що відбуватимуться на базі обласного краєзнавчого музею", — каже Валерій Чернявський.

Музей
Краєзнавчий музей після російського обстрілу, 29 вересня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

У музеї будуть представлені нові виставки.

"Заходи та експозиції у стані розроблення, співробітники допрацьовують їхній зміст та наповнення. Запланована виставка з архітектури міста та історії його забудови. Готується виставка робіт здобувачів освіти Будівельного коледжу, це малюнки з різної тематики — від архітектурних споруд до геометричних інсталяцій", — говорить Чернявський.

Також, зі слів заступника директора, в закладі готується до відкриття постійна виставка "Dream City: світ у мініатюрі".

"Місто мрії" це модельна експозиція на базі виставки "Миколаїв залізничний". Вона розташована на другому поверсі музею. Ми її зараз дещо відновлюємо, адже вона постраждала під час обстрілів", — розповідає Валерій Чернявський.

Музей
Фото з архіву музею, виставка "Місто мрії". Фото: Миколаївський обласний краєзнавчий музей/Фейсбук
У музеї розроблені заходи з безпеки для відвідувачів та працівників на випадок повітряної тривоги. У цьому плані все добре, миколаївці та гості міста почуватимуть себе в безпеці.

Миколаївський музей суднобудування і флоту

Наукові співробітники музею працюють з січня 2023 року. Для відвідувачів музей відкриють 15 лютого 2023 року, каже завідувачка Миколаївського музею суднобудування і флоту Тетяна Мітковська.

"Ми відновили експозицію, створили нову виставку із фондів музею "Морські замальовки", що має на меті трохи психологічно розрядити наших людей. Будуть представлені опудала морських риб, черепахи, ракушки тощо. У Миколаєві багато переселенців і діток, які мають бачити гарне, яскраве", — розповіла директорка.

Музей
Миколаївський музей суднобудування і флоту. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Планують відкрити всі зали та паралельно продовжити працювати над оновленням і доповненням експозицій з фондів закладу.

За словами директорки, загалом фонд музею має близько 18 тисяч експонатів – це історичні документи, фотографії, навігаційні та морські прилади, корабельний посуд, моделі кораблів, елементи такелажу, старовинні книги, художні полотна, природничі матеріали тощо.

"Доповнюємо виставкові матеріали по козацтву, дещо змінюємо експозицію "Суднобудування у Миколаєві 1920-1930 роки", прибираємо деякі наративи й доповнюємо оригіналами документів. Нові експонати ми намагаємось не ховати, а відразу представляти відвідувачам. Оновлюємо за певними темами", — каже Тетяна Мітковська.

Музей
Виставкова зала музею суднобудування та флоту. Фото: Дар'я Свистуха/Суспільне Миколаїв

Миколаївський обласний художній музей імені Василя Верещагіна

Зі слів директора закладу Сергія Рослякова, Миколаївський обласний художній музей імені Василя Верещагіна відновив виставкову діяльність на початку лютого 2023 року.

Заклад працює щодня, окрім понеділка та п’ятниці. Зважаючи на графік можливих відключень електроенергії, музей приймає відвідувачів із 12:00 до 16:00.

"Генератор є, але наразі палива немає. Тому підлаштували роботу музею відповідно до погодинних графіків електроживлення", — говорить Сергій Росляков.

Музей
Будівля музею. Фото: Музей Верещагіна/Фейсбук

У лютому для відвідувачів відкриті тільки дві виставки "Німеччина-Україна" та "Японія очима українця".

"Це нові експозиції, яких раніше не було в нашій діяльності, їх супроводжує цікава екскурсія. Ми готуємо нові експозиції, але це секрет, не буду поки розповідати про них", — говорить Сергій Росляков.

За словами директорка закладу, від 24 лютого 2022 року фахівці музею працювали відповідно до різних графік: хтось дистанційно, хтось безпосередньо в музеї. Є працівники, які виїхали в більш безпечні регіони України.

З відвідувачами тримали зв’язок через соціальні мережі, де викладали архівні відеозаписи концертів, показ творів митців в online-форматі, статті про твори митців, колекції з фондосховищ музею.
Музей
Майстер-клас в музеї Верещагіна. Фото: Музей Верещагіна/Фейсбук

Співробітники музею працюють над різними формами зустрічей з миколаївцями та гостями міста, як майстер-класи, мистецькі зустрічі, додає Сергій Росляков.

"Теми різні — традиції святкування українських новорічних свят, виготовлення листівок "Янгол-охоронець" у техніці витинанки. Ці листівки ми передали нашим бійцям на передову. Дев'ятого лютого відбувся майстер-клас із виготовлення листівки до Дня святого Валентина "Патріотичне сердечко", — розповідає директор музею.

Читайте також

Магія кераміки. На Миколаївщині відновили навчання народному ремеслу

Миколаївський історик розповів про діяльність Олександра Суворова

"Магазинів немає, продукти возять люди" — до Первомайського на Миколаївщині волонтери доставили гумдопомогу

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок