Попри присутність на Кінбурнській косі армія РФ не штурмуватиме правий берег — британська розвідка

Попри присутність на Кінбурнській косі армія РФ не штурмуватиме правий берег — британська розвідка

Попри присутність на Кінбурнській косі армія РФ не штурмуватиме правий берег — британська розвідка
. Кінбурнська коса. Джерело: deepstatemap.live

Українська армія та російські війська, ймовірно, станом на лютий 2023 року розгорнули невеликі групи на Кінбурнській косі, які контролюють затоку Дніпра. Штурм правого берега росіянами є малоймовірним.

Про це повідомили у відділі розвідки Міністерства оборони Великої Британії.

Зі слів британських фахівців, після того, як Росія відвела свої сили із правого берега Дніпра в листопаді 2022 року, на складній мережі островів і водних шляхів, які складають дельту Дніпра, тривали бойові дії та розвідка.

Російські війська використовували малі човни, щоб спробувати зберегти присутність на ключових островах Дніпра, а Україна неодноразово била по них далекобійною артилерією.

"Обидві сторони, ймовірно, прагнуть зберегти присутність у цих районах, щоб контролювати морський доступ до стратегічно важливої річки та попереджати про будь-які спроби їхніх супротивників розпочати великий наступ через річку", — кажуть аналітики.

Як повідомили в британській розвідці, малоймовірно, що Росія намагатиметься штурмувати Дніпро.

Швидше за все, цей штурм для росіян буде надзвичайно складним та дорогим.

Що відомо

  • Кінбурнська коса — піщана коса, розташована в Миколаївській області, є частиною Кінбурнського півострова і має статус першого в Україні регіонального ландшафтного парку. До окупації на півострові довжиною близько 40 км було найбільше в Європі поле диких червонокнижних орхідей, ліси, а також рожеві озера і понад 4700 видів тварин.
  • Російські збройні сили зайшли на територію півострова у березні 2022 року зі сторони суходолу в Херсонській області. Це дозволило їм встановити контроль над значною ділянкою морської акваторії Чорного моря, адже коса розташована в стратегічному місці — тут сходяться виходи із портів Херсона (Херсонський морський торговельний порт) та Миколаєва (Морські торгові порти (МТП) "Миколаїв", "Ольвія" та "Ніка-Терра"). Таким чином, окупувавши косу, російські військові фактично заблокували виходи з цих портів. Крім того, контролюючи Кінбурнську косу, російські військові постійно обстрілюють Очаків.

Читайте також

Російська армія обстріляла дві громади Миколаївщини

Коротке замикання електропроводки. У Миколаївській області на пожежі виявили тіло чоловіка

Збут боєприпасів. На Миколаївщині затримали жителя Первомайська

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок