Кінбурнський півострів на Миколаївщині залишається в "сірій" зоні — речниця Сил оборони півдня Гуменюк

Кінбурнський півострів на Миколаївщині залишається в "сірій" зоні — речниця Сил оборони півдня Гуменюк

Кінбурнський півострів на Миколаївщині залишається в "сірій" зоні — речниця Сил оборони півдня Гуменюк
. Начальниця координаційного пресцентру сил охорони та оборони Півдня Наталя Гуменюк. Фото: Суспільне Одеса

Кінбурнський півострів станом на 1 лютого перебуває у "сірій" зоні — повного контролю над територією не мають ані Україна, ані російські збройні формування.

Про це в ефірі національного телемарафону розповіла керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони "Південь" Наталія Гуменюк.

"Вогневий контроль і з одного, і з іншого боку не дає встановити абсолютно господарювання жодної сили. Тому ці території (включно з островами Майський та Довгий — ред.) географічно складні для закріплення і вони постійно перебувають під обстрільним контролем: якщо переважає з нашого боку — можна вважати, що наш контроль. Якщо з іншого боку — інший", — розповіла Наталія Гуменюк.

Попри це, за словами Гуменюк, російські війська мають сполучення із Кінбурнською косою суходолом. Це дає їм змогу перекидати на півострів особовий склад та техніку.

"Але ворог має сполучення суходолом. І навіть територіально острови та півострів ближче до лівого берега річки Дніпро. Тому вони там з’являються частіше, але й вибиваються звідти частіше", — сказала Наталія Гуменюк.

Що відомо

  • Кінбурнська коса — піщана коса, розташована в Миколаївській області, є частиною Кінбурнського півострова і має статус першого в Україні регіонального ландшафтного парку. До окупації на півострові довжиною близько 40 км було найбільше в Європі поле диких червонокнижних орхідей, ліси, а також рожеві озера і понад 4700 видів тварин.
  • Російські збройні сили зайшли на територію півострова у березні 2022 року зі сторони суходолу в Херсонській області. Це дозволило їм встановити контроль над значною ділянкою морської акваторії Чорного моря, адже коса розташована в стратегічному місці — тут сходяться виходи із портів Херсона (Херсонський морський торговельний порт) та Миколаєва (Морські торгові порти (МТП) "Миколаїв", "Ольвія" та "Ніка-Терра"). Таким чином, окупувавши косу, російські військові фактично заблокували виходи з цих портів. Крім того, контролюючи Кінбурнську косу, російські військові постійно обстрілюють Очаків.

Читайте також

Європа підтримує нас у питанні недопуску Росії та Білорусі до Олімпіади — чемпіонка з Миколаєва Ольга Харлан

Як у Миколаєві працюють тролейбуси та трамваї в умовах постійних відключень електроенергії

Дітей з центру соціально-психологічної реабілітації не можуть повернути до Миколаєва: в чому причина

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок