Відчуй смак Південного Бугу. Миколаївський волонтер налагодив продаж солоної води задля допомоги військовим

Відчуй смак Південного Бугу. Миколаївський волонтер налагодив продаж солоної води задля допомоги військовим

Відчуй смак Південного Бугу. Миколаївський волонтер налагодив продаж солоної води задля допомоги військовим
Пляшка солоної води з Миколаєва. Фото: Світлана Вовк/Суспільне Миколаїв

Миколаївські волонтери станом на січень 2023 року заробили на продажі солоної води, що тече з-під кранів у домівках миколаївців, майже двадцять тисяч гривень. Гроші витрачають на тактичні аптечки для військових.

Про ідею налагодження продажу миколаївської води волонтер Mykolaiv Military Support Любомир Борода розповів кореспондентам Суспільного.

За словами Любомира Бороди, ідея продажу зародилися після того, як знайомі з інших міст України почали говорити, що їм було б цікаво спробувати на смак миколаївську воду.

"Коли ми приїжджали в інші міста і казали, що в Миколаєві солона вода тече з крана, то люди це не могли собі уявити й казали, що їм дуже цікаво, яка вона на смак, що це за вода", — говорить Любомир Борода.

Зі слів Любомира, також коли один з його знайомих випустив лінійку сольових спреїв, які використовують для укладання зачісок, волонтер пожартував: "Навіщо щось винаходити, якщо можна приїхати до Миколаєва, налити з крана й буде сольовий спрей".

"До початку повномасштабного вторгнення я був дотичним до барбер-культури. Є сольовий спрей, тобто морська вода, яка використовується для укладання волосся. Є виробники, які роблять в пляшках цю воду. Один з виробників мій знайомий з Харкова, він робить такі сольові спреї",— розповів волонтер.

За словами Любомира, так і виникла ідея використання солоної води.

Вже хотілось привезти миколаївську воду з собою, щоб дати людям спробувати цю воду на смак.

Ідею підтримала волонтерка загону швидкого реагування міста Миколаєва Тетяна Колесниченко. Вона замовила спеціальні пляшки, в які й почали набирати солону воду з-під крана.

"Потім ми звернулись до дизайнера, запропонували йому зробити щось таке цікаве на тему Миколаєва. Лиманського бичка розробив дизайнер навіть набагато краще, ніж ми могли собі уявити", — сказав Любомир Борода.

Відчути смак Південного Бугу та допомогти військовим. Миколаївський волонтер розповів про продаж солоної води
Пляшка миколаївської води. Фото: Світлана Вовк/Суспільне Миколаїв

З моменту запуску волонтери продали сто п’ятдесят пляшок. Кожна з них коштувала сто гривень.

"Пізніше ми підняли вартість, коли пляшки почали закінчуватись і таким чином ми заробили на цих пляшках близько двадцяти тисяч гривень. Ми постійно збираємо гроші на комплектувальні для аптечок, тож гроші за миколаївську солону воду було витрачено на тактичну медицину для військових", — каже волонтер.

Що відомо

  • Централізоване водопостачання в Миколаєві відсутнє з 12 квітня 2022 року через пошкодження водоводу російськими військами.
  • З 6 травня 2022 року в Миколаєві розпочалось заповнення водопровідної системи міста технічною водою з річки Південний Буг.
  • 28 листопада 2022 року російські війська обстріляли станцію водозабору магістрального водоводу Дніпро-Миколаїв.
  • Станом на 29 січня 2023 року вода у водопровідній системі Миколаєва залишається технічною.

Читайте також

Мистецтво та війна. Як миколаївські митці переживають вторгнення

Відображення традицій: геральдист з Миколаєва створив майже 150 гербів для сіл та міст України

Біля Миколаївської міськради зрізали ялини — екологи звернулися в прокуратуру

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок