Олімпіада 2024. Миколаївець Олександр Абраменко закликав не допускати до змагань спортсменів із Росії та Білорусі

Олімпіада 2024. Миколаївець Олександр Абраменко закликав не допускати до змагань спортсменів із Росії та Білорусі

Олімпіада 2024. Миколаївець Олександр Абраменко закликав не допускати до змагань спортсменів із Росії та Білорусі
. Фото: Національний олімпійський комітет

Фристайліст Олександр Абраменко відреагував на заяву Олімпійського комітету про можливий допуск російських спортсменів до змагань. Спортсмен закликав не допустити представників Росії та Білорусі до Олімпіади-2024, яка відбудеться в Парижі.

Про це Олександр Абраменко написав на своїй сторінці у Facebook.

Про які змагання будь-якого рангу може сьогодні вестись мова за участю атлетів з країни, яка творить геноцид для українського народу

За словами Абраменка, російським і білоруським спортсменам немає місця серед цивілізованого світу на міжнародних змаганнях.

"Як можна навіть уявити ці спільні змагання під олімпійським прапором, який виражає ідею об'єднання всіх мирних держав на змаганнях, коли триває загибель українських спортсменів, які захищають Україну, та відбувається знищення спортивної інфраструктури ракетами агресора", — написав Олександр Абраменко.

Що відомо про позицію МОК щодо участі спортсменів з РФ та Білорусі у міжнародних змаганнях

  • У листопаді очільник Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах закликав світових лідерів до політичного нейтралітету та надання дозволу виступати найкращим атлетам з усього світу незалежно від політичних конфліктів, зокрема на рівні Олімпійських ігор.
  • Міжнародний олімпійський комітет 25 січня підтримав можливе повернення спортсменів з Росії та Білорусі до міжнародних змагань. Про намір повернути атлетів цих країн в організації за підсумками засідання Виконавчої ради Комітету.
  • Майданчиком для подальшого повернення росіян та білорусів можуть стати азійські змагання. Спортсмени, що "повністю підтримують Олімпійську хартію", вже отримали запрошення до участі в континентальних турнірах, включно з Азійськими іграми 2023 року, від Олімпійського комітету Азії. Це може дозволити російським та білоруським атлетам кваліфікуватися на літні Олімпійські ігри 2024 року.
  • Голова Національного олімпійського комітету та Міністерства молоді та спорту Вадим Гутцайт заявив, що у разі подальшої інтеграції російських та білоруських спортсменів у міжнародні старти — навіть на умовах нейтралітету — Україна може ухвалити рішення про бойкот літньої Олімпіади-2024.

Читайте також

У Миколаєві через ремонт мережі відключили воду на трьох вулицях: адреси

Відображення традицій: геральдист з Миколаєва створив майже 150 гербів для сіл та міст України

У миколаївській бібліотеці презентували "Україно-руський словничок до "Кобзаря" Тараса Шевченка"

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок