Визначають територіальну підсудність. Справу Стремоусова направили до Миколаївського апеляційного суду

Визначають територіальну підсудність. Справу Стремоусова направили до Миколаївського апеляційного суду

Визначають територіальну підсудність. Справу Стремоусова направили до Миколаївського апеляційного суду
. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Центральний районний суд Миколаєва 23 січня спрямував до апеляційного суду обвинувальний акт щодо Кирила Стремоусова, обвинуваченого у державній зраді — у 2022 році він підтримав російську агресію та окупанти призначили його заступником так званого "голови військово-цивільної адміністрації Херсонської області".

Про це повідомляють кореспонденти Суспільного.

На судове засідання з’явилися — колегія суддів під головуванням Сергія Медюка, прокурор Вадим Льода. Адвокат Михайло Велегура брав участь у режимі відеоконференції. Обвинувачений до зали суду не з’явився.

Учасники засідання повідомили, що обвинувачений був належним чином поінформований про виклик до суду: відповідна інформація була опублікована у газеті "Урядовий кур’єр", на сайтах Центрального районного суду Миколаєва та Офісу генерального прокурора.

Представник обвинувачення попросив суд перенести засідання, оскільки розгляд справи без обвинуваченого можливий лише після двох викликів до суду.

Головуючий суддя Сергій Медюк звернувся із запитанням: "У березні розпорядженням голови Верховного Суду територіальна підсудністьПідсудність — це розмежування повноважень судів щодо розгляду справ. Визначити підсудність означає вказати, який суд буде розглядати дану справу. справ, які підсудні Херсонському міськрайонному суду було змінено і встановлено, що територіальна підсудність цих справ визначена за Малинівським районним судом міста Одеси. Тому виникає питання – чому саме було подано обвинувальний акт до Центрального районного суду міста Миколаєва?".

Прокурор Вадим Льода пояснив це тим, що за процедурою обвинувальний акт спрямували за місцем розташування органу, що завершував досудове слідство — це слідчі органи управління Служби безпеки України в Миколаївській області.

Суд вирішив спрямувати обвинувальний акт до Апеляційного суду для визначення територіальної підсудності даної справи.

Що відомо

9 листопада 2022 року російські ЗМІ повідомили про загибель Кирила Стремоусова в автокатастрофі, але офіційного підтвердження з боку української влади не було.

Читайте також

У Миколаївській області протягом тижня народилося 93 дитини

Італійський університет приєднався до проєкту післявоєнної відбудови Миколаєва — міська рада

На Миколаївщині семеро людей травмувались внаслідок детонації боєприпасів

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок