Російські військові станом на 30 грудня продовжують обстрілювати Очаків з тимчасово окупованого Кінбурнського півострова, застосовуючи при цьому переважно реактивні системи залпового вогню (РСЗВ). У місті знищені пляжі, зруйновані підприємства та цивільна інфраструктура.
Про життя у прифронтовому місті кореспондентам Суспільного розповів заступник міського голови Очаківської міської ради Олексій Васьков.
Крім касетних снарядів з РСЗВ по Очакову били ракетами. Як, наприклад, четвертого вересня один "Калібр" поцілив в Очаківське хлібоприймальне підприємство.
"Очаківське хлібоприймальне підприємство, або елеватор, як його ще називають, було єдиним підприємством, яке з моменту його створення до Другої світової війни, ні на день не зупиняло своєї роботи", — каже Олексій Васьков.
За словами заступника мера, на території підприємства розташовано сім складів та один бункер на тисячу тонн.
"Саме у склад був "приход" ракети, його знесло повністю, ми вже розчистили", — розповів Олексій Васьков.
До початку повномасштабного вторгнення в Очакові проживало понад 15 тисяч людей, станом на 30 грудня в місті близько 12 тисяч жителів.
"На зимовий період спостерігається дещо збільшення населення, ми бачимо це по отриманих продуктових наборах, за кількістю людей на вулицях", — розповів Олексій Васьков.
За словами Олексія Васькова, Очаків обстрілюють з території тимчасово окупованої Кінбурнської коси, відстань до якої від крайньої точки міста — до п'яти кілометрів. Тому часто тут вмикають сигнал повітряної тривоги вже після перших вибухів.
"Коли лунають вибухи, люди ховаються. У нас є тимчасові укриття, "Пункти незламності", які розташовані виключно у підвальних приміщеннях. Ми принципово не розташовуємо наметів на території міста, бо це є дуже небезпечним", — сказав Васьков.
Під час повітряної тривоги двори у місті порожні. Люди спускаються в підвали.
На місцевому ринку наслідки влучань касетними снарядами. Тут згорів магазин, пошкоджено частину торговельних точок.
Зачепило і майстерню Віктора. Чоловік говорить, якби не охоронець, який вчасно викликав рятувальників, то згоріло б набагато більше.
"Обгорів кут, дах весь був всередині, стеля, вікон не було, двері погнуло. Коли повітряна тривога — у нас підвал приватний. Люди, хто на ринку, намагаються у підвал заховатись від обстрілів", — каже Віктор.
Другий "Калібр" розірвався над одним з місцевих кладовищ. У своєму зведені російська сторона повідомила, що в результаті завдання удару знищено кілька одиниць реактивних артилерійських систем HIMARS.
"Кінбурнська коса, у них працює РСЗВ — це бойова машина 21 Реактивна система залпового вогню калібру 122 мм. Розроблена в СРСР, випускалася на базі шасі вантажівки Урал-375 із встановленою пусковою установкою 2Б5, ствольна артилерія, є гранатомети, міномети, вони відпрацьовують. Тому що один із форпостів, який їх сильно дратує — це острів Первомайський", — розповів військовослужбовець сил оборони Півдня України Віталій.
За словами заступника очаківського міського голови Олексія Васькова, після перемоги України, у місті й зокрема на прибережній зоні розмінування та знешкодження вибухонебезпечних предметів триватиме не один рік.
Читайте також
Понад 10 місяців повномасштабного вторгнення. Що відомо про наслідки обстрілів Миколаєва
Працюємо в трьох векторах. Як вторгнення РФ вплинуло на діяльність миколаївських зоозахисників
Аграрії Миколаївщини протягом 2022 року зібрали орієнтовно два мільйони тонн зернових та зернобобових культур
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.