"Це зріз нашого страшного літа": фото мисткині з Миколаєва увійшло до фіналу міжнародного конкурсу

"Це зріз нашого страшного літа": фото мисткині з Миколаєва увійшло до фіналу міжнародного конкурсу

"Це зріз нашого страшного літа": фото мисткині з Миколаєва увійшло до фіналу міжнародного конкурсу
Фотографія Слави Посєдай "Воєнне фото сім'ї рибалок", літо 2022 року, Миколаїв. Фото: Slava Poseday/Facebook

Світлина миколаївської фотографині Слави Посєдай увійшла до фіналу всесвітнього конкурсу в Японії Tokyo International Foto Awards. На фото зображена звичайна сім’я з Миколаєва — батьки ловлять рибу, а поруч хлопчик, який щойно виліз з води. Фото зроблене влітку, коли Миколаїв перебував під щоденними обстрілами російських військових.

У чому полягає задум фото та що воно символізує, мисткиня розповіла кореспондентам Суспільного.

За словами Слави Посєдай, це фото вона зробила влітку 2022 року, коли Миколаїв щоденно обстрілювали російські військові. Надворі був вечір та тепла погода. Сім’я з трьох людей — батько, вагітна мати та син — на річці у Миколаївському яхт-клубі. Батьки ловлять рибу, а поруч із ними їхній син, який щойно виліз на пірс з води. За словами Посєдай, її здивувала та дитяча наївність та спокій, який панував поруч із сім’єю.

"Малий борсався в річці та навіть не помічав тієї вакханалії, що відбувалася навколо. Не помічав у своїй дитячій безтурботності розмов, настроїв людей, тому що бачив маму, тата, він просто купався в річці та ні про що не думав. Це класно!", — сказала Слава Посєдай.

З її слів, знімок зробила майже випадково та спочатку не приділила йому уваги. Згодом роздивилася його, обробила та залишила в колекції. На участь в японському конкурсі фотографії Слава вирішила подати саме цю фотографію. Каже, під час війни дуже важливо показувати всьому світу, як живе Миколаїв та самі миколаївці.

"Як на мене, фото реально відображає, той Миколаїв, який я бачила. Все було шкереберть: вибухи, обстріли, повітряні тривоги — небезпека скрізь і постійно! Ця дитина із синіми губами, тому що змерзла, на березі річки, в проміннях сонця — це зріз того, яким було наше страшне літо", — розповіла мисткиня.

Фотографію, яка отримала назву "Воєнне фото сім'ї рибалок", Слава Посєдай подала на дві номінації в конкурсі Tokyo International Foto Awards — це "Люди" та "Портрет". У якій саме номінації фото пройшло у фінал, організатори не повідомили. Станом на 13 грудня переможця в конкурсі не визначили — журі продовжує оцінювати роботи учасників.

Читайте також

Три тисячі дітей у деокупованих громадах Миколаївщини отримають зимовий одяг — Мінреінтеграції

У Миколаєві багатодітна родина усиновила ще двох дітей

Тепло, електрика та свіжий хліб. У Миколаєві працює "Пункт незламності"

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок