Як миколаївцям пристосуватися до відключень електроенергії — поради від психологині

Як миколаївцям пристосуватися до відключень електроенергії — поради від психологині

Як миколаївцям пристосуватися до відключень електроенергії — поради від психологині
. Ілюстративне фото: Pexels

Через удари російських військ по критичній інфраструктурі в енергосистемі Україні станом на 10 грудня зберігається дефіцит потужності. У Миколаївській області діє графік погодинних та аварійних відключень електроенергії. Зі слів фахівців, через довготривалу відсутність електропостачання люди можуть відчувати дискомфорт та негативний вплив на психіку.

Як зберегти ментальне здоров'я під час тривалих відключень світла та зв'язку, кореспондентам Суспільного розповіла миколаївська психологиня Тетяна Іванова.

Дбайте про свій особистий емоційний комфорт

Залишатися в Україні чи поїхати — це особиста справа кожної людини, говорить Тетяна Іванова.

"Кожен має дбати про свій емоційний комфорт, не намагаючись це зробити за рахунок когось іншого, перекладаючи провину на когось. Необхідно знайти шлях своїм негативним емоціям, які накопичуються, і виплеснути, але не на людей", — розповідає Тетяна Іванова.

Додайте фізичні навантаження та прогулянки

У найбільш стресових ситуаціях, говорить психологиня, варто додати у розпорядок дня фізичні навантаження та більше прогулянок.

"Немає світла, а є можливість подихати повітрям, яка б не була погода, все одно свіже повітря нам потрібне. Фізичні вправи нам потрібні. Коли нам не вистачає світла, а тим паче природного, у нас може менше вироблятися вітамін D, що може негативно впливати на нервову систему", — пояснює психологиня.

Забезпечте собі додаткове тепло

"Намагайтесь, наскільки можливо, забезпечувати собі додаткове тепло, завдяки ковдрам, теплим речам, одягу, тому що, коли ми відчуваємо фізичний дискомфорт, ми можемо "виплескувати" агресію не до адресата, а до тих, хто знаходиться поруч", — говорить психологиня.

Тримайтеся разом

"Спілкуйтеся більше з рідними, з тими людьми, які вам приємні. Знайдіть під час відключень світла те, що вам приємно робити, можливо, читати, якщо у вас якісь інші альтернативні джерела, можливо самим змайструвати свічку, грати в настільні ігри, тобто все те, що може якось розвантажувати нашу нервову систему", — розповідає Тетяна Іванова.

Не перекладайте свої емоції на інших

"Під час відсутності світла, води, опалення тощо, то все негативне накопичується і пусковий механізм зливається на тих, хто знаходиться поруч, особливо, коли мозок знаходить того, на кого б можна було б перекласти провину. Ситуація полягає в тому, що винуватих в цьому випадку серед нас, українців, немає точно", — каже психологиня.

Читайте також

У Миколаєві через витік на мережі мікрорайон Намив тимчасово залишився без води

У Миколаївській області чоловік отримав опіки на пожежі — горіла літня кухня

Російські війська атакували Миколаївщину дронами та ракетами з систем залпового вогню

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок