Аграрії Миколаївщини втратили 40 відсотків врожаю у 2022 році, зібрали близько двох мільйонів тонн зернових та зернобобових. Через бойові дії не обробили або не зібрали урожай на 30 відсотках території.
Про це в інтерв’ю "НІС-ТВ" розповів перший заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Георгій Решетілов.
- Наскільки постраждав агросектор Миколаївщини внаслідок бойових дій?
Деокуповані території недостатньо обстежені. Є певні цифри, але це цифри тих підприємств, що постраждали раніше, що зробили вже оцінку завданої шкоди. Наприклад, на сьогодні підраховані, заявлені 54 млн грн. Процес оцінювання втрат і шкоди від російської агресії аграріям області динамічний і триває. Неможливо зараз оцінити чітко і повністю втрати.
У 2021 році були раді, що отримали найбільший врожай зернових з моменту незалежності України — 3,9 млн тонн, цього року кажемо про 2 млн тонн зернових.
Фактично втратили 30 відсотків територій, що або не обробили, або не зібрали врожай. Зараз не підраховані території, що залишаються засміченими боєприпасами.
Збитки сільгоспвиробників: вкрадена чи знищена техніка, збіжжя, потужності виробничі, складські — цифри щодо цього обраховуються. На деокупованих територіях власники тільки повертаються і починають процес підрахунку.
- Чи зможуть працювати аграрії навесні? Чи не завадить погода розмінувати території?
Це навіть не погодні умови, це дуже великі обсяги. Ми кажемо про сотні тисяч гектарів. Засмічені боєприпасами приблизно 30 відсотків територій.
- Чи є можливість реалізовувати агропродукцію?
Можливості є, складнощі також. Тому держава рухається до розширення "зернового коридору" на Миколаївську область.
Є ще проблеми, але вони вже не такі, які були на початку, коли це було повністю без водного транспорту. І як результат, спостерігали зміну цінової політики. Орієнтовно ціна на агропродукцію вдвічі збільшилася, як зросли обсяги перевезення, як запрацював "зерновий коридор", ціна стала більш-менш сприйнятна для виробників.
Ситуація нормалізувалась і аграрії можуть працювати. Можна наразі казати про завершення комплексу осінніх робіт. Маємо певні втрати, але аграрії рухаються і посіяли площі.
Що відомо
Аграрії Миколаївщини подали 4 852 заявки за програмою "Підтримка фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції". Бюджетні субсидії призначені для фермерів, які обробляють землю та тих, хто утримує велику рогату худобу.
Читайте також
Ситуація на деокупованих територіях Миколаївщини складна, але контрольована — заступник начальника ОВА
Наслідки російського вторгнення: в одній з громад Миколаївщини відсутні вцілілі навчальні заклади
Плануємо змінити графік подачі електроенергії на Миколаївщині — начальник ОВА
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.