Станом на 22 листопада в Первомайській селищній територіальній громаді триває відновлення електропостачання, газомережі, водопостачання, а також ремонт будинків місцевих жителів. Українські військові десятого листопада звільнили село Максимівка — останній окупований населений пункт громади.
Про ситуацію в громаді після деокупації кореспондентам Суспільного розповів начальник Первомайської селищної військової адміністрації Максим Коровай.
"Станом на 22 листопада електро- і газомереж спеціалісти потроху відновлюють. У громаді немає села, в якому не було б пошкоджено світло, газ чи водогін. У деяких лише частково є світло й газ, вода. У більшості — немає жодних комунікацій", — розповів Максим Коровай.
До деокупації останнього села громади – Максимівки, що було окуповане російськими військами з 9 березня до 10 листопада, у восьми селах налічувалося близько 1 100 – 1 200 жителів
"Коли було звільнене останнє село у громаді — Максимівка, жителі потроху стали повертатися до вільного життя, але потроху треба повертати стабільний психологічний стан", — говорить Максим Коровай.
У громаді розв'язують питання щодо стану мостів та траспортного сполучення.
"Калинівський міст ще на початку березня був розбитий саме по середині, дорожнє полотно до мосту і за мостом хороше, а сам міст потребує ремонту. То ж про проблему доповіли начальнику обласної військової адміністрації. Інший напрямок "Снігурівська" стара траса, вона асфальтована, але від неї важко добиратися до сіл по ґрунтовій дорозі", — розповів Максим Коровай.
З 25 березня Максим Коровай разом з командою волонтерів почали забезпечуючи сім населених пунктів гуманітарною допомогою: продуктами, медикаменти, кормом для тварин, теплим одягом та взуттям.
"Громада не була обділена ні в чому. У цьому плані налагоджена логістика: кожен відповідає за певний напрямок і два дні на тиждень машини з речами, які потребує громада і в тій кількості, яку замовляють заздалегідь ,відправляються за місцем призначення", — зазначив Коровай.
Родини Первомайської селищної громади отримують паливну деревину.
"Деревину поступово розподілили родинам у громаді. Будемо залучатися підтримкою, налагоджувати логістику і швиденько доставляти відповідній категорії жителям громади", — додає Максим Коровай.
Також Максим Коровай закликає місцевих жителів не поспішати повертатися до своїх домівок раніше весни 2023 року.
"Моє завдання — клопотання перед ДСНС про розмінування населених пунктів. Яка їх черговість, мені не відомо. У нас чотири села: Благодатне, Партизанське, Максимівка і Киселівка майже стерті з лиця землі. Тому там є багато небезпечних місць", — зазначив очільник селищної ради.
Що відомо
До складу Первомайської селищної територіальної громади входить 11 населених пунктів, загальна кількість населення, до початку вторгнення РФ, налічувала близько 10 тисяч людей.
Читайте також
Деокупована Миколаївщина: як Горохівська громада повертається до життя
У деокупованій Снігурівці Миколаївської області запроваджують комендантську годину
Без електро- і газопостачання в Киселівці. Як живуть люди в селі на Миколаївщині
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.