Деокупація Миколаївщини. У Снігурівці відновлюють роботу органи влади, медики та силові структури

Деокупація Миколаївщини. У Снігурівці відновлюють роботу органи влади, медики та силові структури

Деокупація Миколаївщини. У Снігурівці відновлюють роботу органи влади, медики та силові структури
Напис на в'їзді до Снігурівки. Колаж Суспільне Миколаїв

Снігурівку звільнили 10-го листопада. Нині там відновлюється транспортне сполучення, водо-, електро- та газопостачання, місцевим жителям видають гуманітарну допомогу. Триває робота з розмінування територій.

Про це повідомив начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.

Суспільне зібрало інформацію, як проводиться деокупація населеного пункту у хронологічному порядку.

10 листопада 2022 рік

Військові розвідувального батальйону підтвердили звільнення міста, опублікувавши відеозвернення. Начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім в ефірі Єдиного марафону прокоментував, що чекає на офіційне повідомлення щодо звільнення населеного пункту. О 16:00 повідомлення про звільнення населеного пункту опублікували на офіційній Facebook-сторінці Снігурівської об'єднаної територіальної громади.

12 листопада 2022 рік

До звільненої Снігурівки від гуманітарного штабу Миколаївської ОВА привезли п’ять фур з допомогою. Жителі отримали будівельні матеріали, продуктові та гігієнічні набори, продукти, теплий одяг, ковдри, спальники, паливні генератори, ліхтарі на сонячних батареях, ємності для води тощо.

Поліція у взаємодії з підрозділами Сил безпеки та оборони відновлює свою роботу. Разом з підтримкою правопорядку поліцейські документуватимуть свідчення про злочини під час окупації.

Протягом 12-13 листопада представниками Миколаївської ОВА, комунальних підприємств міста Миколаєва та міською владою обстежено чотири локації, де є пошкодження водогону "Дніпро-Миколаїв".

В період з 12-го по 14 листопада здійснено обстеження та розмінування залізничних колій і полоси відводу, на ділянці від Миколаєва до Херсона, протяжністю 50 км.

13 листопада 2022 рік

У Снігурівці та ще п'яти населених пунктах відновлено зв'язок з операторами мобільного зв’язку: Lifecell, Vodafone та Київстар.

14 листопада 2022 рік

Виконано роботи з розмінування двох ділянок. Додатково з 15 листопада проводиться обстеження і розмінування водозабору з річки Дніпро на території Херсонської області.

У Снігурівці та інших деокупованих територіях відновлено роботу екстреної швидкої допомоги. До місцевої лікарні передано спеціалізований медичний автомобіль, лікарські засоби, вакцини проти COVID-19, термоконтейнери для зберігання вакцин, а також необхідні витратні матеріали.

"Миколаївгаз" обстежив газорозподільну станцію"Снігурівка", підтверджено її справний технічний стан, що дає змогу відновити газопостачання найближчим часом

З 14 листопада завдяки доставленим генераторам розпочато відновлення водопостачання у Снігурівській громаді для близько 5 тис. споживачів. Одночасно з цим продовжено обстеження мереж водопостачання. Там тривають ремонтно-відновлювальні роботи.

Дорожні служби приступили до відновлення автомобільних доріг на в’їзді до Снігурівки.

15 листопада 2022 рік

Спеціалістами АТ "Миколаївобленерго" відновлено електропостачання в село Зелений Гай (300 абонентів) та проведено обстеження. Виявлено чисельні обриви ліній електропередач, руйнування і пошкодження опор. Розробляються організаційні заходи для відновлення пошкоджених електромереж. Також вивчається питання відновлення електропостачання у Снігурівку

З 15 листопада розпочалась видача пенсій в деокупованій Снігурівці та інших населених пунктах, які були звільнені 10 листопада. Це буде здійснювати "Укрпошта" безпечними маршрутами.

Також з 15 листопада почались відновлювані роботи на одній із ділянок водогону "Дніпро-Миколаїв".

Що відомо

  • На звільнених територіях вже відновлюють роботу підрозділи ДСНС України, а правоохоронці Миколаївщини проводять стабілізаційні заходи у Снігурівці та Херсоні. Нині виставлені блок-пости й здійснюється щодобове патрулювання.
  • Відновлює роботу місцева влада на деокупованих територіях. Віталій Кім подав пропозицію Президентові України призначити декількох начальників міських та селищних адміністрацій.
  • 25 лютого війська РФ завдали ударів по українському військовим у Снігурівці, у результаті атаки четверо військових отримали травми.
  • 14 березня внаслідок авіаційного обстрілу міста Снігурівка російськими військовими пошкоджені житлові будинки по вул. Жовтневій. Загинули дві людини.
  • Військовослужбовці Російської Федерації вранці 19 березня градами обстріляли житловий сектор у Снігурівці. Обстріли призвели до загоряння трьох будівель. Загинула одна людина
  • Окупаційна адміністрація Херсонщини оголосила підконтрольними і захоплені населені пункти Миколаївської області. Переселенці з окупованої Снігурівки вийшли на акцію проти незаконного "референдуму" в їхньому місті. У своєму зверненні вони заявили, що "Снігурівський край був і буде Україною".
  • У тимчасово окупованій російськими військами Снігурівці на голосуванні в псевдореферендумі взяли участь 30 людей.
  • П'ятого жовтня офіцерський склад російської армії покинув окуповану Снігурівку, повідомив начальник ОВА Віталій Кім.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок