Зростання кількості викликів та відновлені маршрути пацієнтів: як працюють бригади "швидких" на Миколаївщині

Зростання кількості викликів та відновлені маршрути пацієнтів: як працюють бригади "швидких" на Миколаївщині

Ексклюзивно
Зростання кількості викликів та відновлені маршрути пацієнтів: як працюють бригади "швидких" на Миколаївщині
. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Станом на 30 жовтня до 400 звернень за добу надходить на лінію "103" від жителів Миколаївщини. В перші місяці повномасштабного вторгнення армії Росії таких викликів було близько 250. Збільшилась і кількість бригад, які щодня виїжджають до пацієнтів.

Про це кореспондентам Суспільного розповів директор Миколаївського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Самойлов.

"Якщо ми судимо з кількості викликів, то люди повертаються. Наразі ми фіксуємо до 400 викликів за добу, в мирний час — це близько 500 викликів. 250 — в період активних бойових дій, які були наближені до Миколаївської області. Кількість викликів дійсно зросла", — каже Андрій Самойлов.

За словами Андрія Самойлова, на Миколаївщині спостерігається нестача сімейних лікарів.

"Ми намагаємося і хронічні виклики обслуговувати, які однозначно мають бути переадресовані до сімейного лікаря. Але сімейна медицина не працює зараз в повній своїй навантаженості, я так розумію. Тому у нас навантаження зростає, але воно не критичне", — говорить Андрій Самойлов.

На Миколаївщині зростає кількість ковідних хворих. Андрій Самойлов розповідає, що люди, в більшості випадків, легко переносять захворювання.

"Зростає кількість викликів до дітей. Кожен третій виклик при ковіду — це до дітей. На щастя, протікання хвороби йде в більш такому задовільному режимі. Ми справляємось. Зараз ми фіксуємо 30-35 викликів за добу щодо коронавірусу. Якщо порівнювати з аналогічним періодом 2021 року, це понад триста викликів за добу на дану патологію", — каже Андрій Самойлов.

З моральної точки зору робота важча стала. Є ризики, є ризики обстрілів, але з фізичної точки зору, ми не в повному потенціалі своєму працюємо.

За словами директора Обласного центру екстреної медичної допомоги, під час війни специфіка роботи не змінилася. В першу чергу працюють із критичними та екстреними викликами.

"Що викликало критичний стан, неважливо: чи поранення, чи ДТП, чи падіння з висоти, чи якийсь з видів шоку, кардіогенний шок, інсульт, інфаркт тощо. Це не принципово, ці виклики обслуговуються в першу чергу, гострі патології дітей, вагітних та інші. Хронічні виклики ми маємо юридичне право відтермінувати", — пояснює Андрій Самойлов.

Маршрут пацієнта в перші дні війни був порушений. Андрій Самойлов каже, що не всі дороги були проїздні, з великою кількістю блокпостів, забороною пересування.

"Наразі (станом на 30 жовтня — ред.) у нас повністю відновлено пересування пацієнтів або маршрут пацієнта щодо профільних госпіталізацій. Проте частина людей відмовляється госпіталізуватись, наприклад, в місто Миколаїв. По деяких лікуваннях патологій тільки місто дає таку послугу", — каже Андрій Самойлов.

Ми цілодобово перемішуємо пацієнтів по території Миколаївської області для госпіталізації в ті заклади, які саме мають пакети надання допомоги з даною групою захворювання.

У Миколаївському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф 1 200 штатних співробітників. Щоденно виїжджає понад 80 бригад.

"Були у нас періоди коли 89 бригад залучали, але ось 80-84 це майже наша штатна норма. З 1200 людей близько місяця назад ми фіксували трохи більш як 50 відсутніх, які взяли відпустку за власний рахунок до кінця воєнного стану", — каже Андрій Самойлов.

Читайте також

Миколаївщина та ще сім регіонів отримуватимуть дрова — Міністерство з питань реінтеграції

Нічний Миколаїв. Місцеві розповіли, як пересуваються містом без вуличного освітлення

По Миколаївщині війська РФ б'ють ракетами С-300 та дронами-камікадзе. Що відомо

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок