Українські військові просуваються на півдні — начальник Миколаївської ОВА про ситуацію на фронті

Українські військові просуваються на півдні — начальник Миколаївської ОВА про ситуацію на фронті

Українські військові просуваються на півдні — начальник Миколаївської ОВА про ситуацію на фронті
Начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім, березень 2022 року. Фото: Суспільне

Українські військові просуваються на півдні України, станом на кінець жовтня є позитивні зрушення на фронті. Проте задля інформаційної безпеки деталей та подробиць не розголошують.

Про це в інтерв'ю кореспондентам Суспільного розповів начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.

"Зараз росіяни почали використовувати інформаційні технології, щоб збивати з пантелику чи наводити на свій хибний задум. Тому про це важко казати в публічній площині. Наші показують шикарні результати. Але про це говоритиму лише після військових", — сказав очільник ОВА.

Водночас складною залишається ситуація у Снігурівці та на інших тимчасово окупованих росіянами територіях. Триматися людям там важко, каже Віталій Кім.

"Зв’язок є. Ситуація дуже важка, електрику вимикають. Зараз там панує безлад, через те, що росіяни відходять і викрадають багато майна. На жаль, ситуація погана. Чекаємо на наших військових", — розповідає начальник адміністрації.

Найбільше від обстрілів потерпають жителі Миколаївського та Баштанського районів. У щоденних зведеннях їхні населені пункти фігурують на постійній основі. Окремі населені пункти зруйновані на 70 відсотків, говорить очільник ОВА.

"Масштаби руйнувань різні. Села, що окуповані, в сірій зоні, там, де постійно під обстрілом, там майже немає людей і руйнування значні. Далі від фронту, 10-20 і більше км, там руйнування вже не такі великі і сказати, що зруйновано вщент, не можна. Навіть ті, що з початку війни перебувають на лінії фронту, підлягають відновленню", — розповів начальник Миколаївської ОВА.

З початку повномасштабного вторгнення на Миколаївщині поранено близько півтори тисячі людей, загинули майже 470, з них 11 — діти. За словами Віталія Кіма, на 99 відсотків це жителі саме Баштанського та Миколаївського районів.

З вересня Миколаївщину, як і більшість інших регіонів, обстрілюють іранськими дронами-камікадзе. Їхня бойова частина важить до 40 кілограмів, в той час, як у С-300 — під 400 кілограмів. Проте недооцінювати їх не слід.

"Дрони в десять разів менш потужні, але вони більш точні, адже б’ють по координатах. І через це руйнування є від "шахідів". Зараз показуємо ефективну контрборотьбу по цих дронах, завдяки нашим ЗСУ, які їх як насіння лускають. Тому зараз вони до нас не хочуть летіти, вже є приклади перші, що летять на лінію фронту", — розповів Віталій Кім.

Миколаївщина — учасник програми від Головного управління розвідки Міністерства оборони України "Хочу жити". В рамках цієї програми солдати РФ складають зброю та здаються в полон. Миколаївська адміністрація компенсує техніку, якщо військові здаються разом з нею.

"Програма почалася з першого дня війни, тому ми її просто трохи змінили, щоб це можливо було зараз. Змінилися умови, змінилися військові, бо це здебільшого мобілізовані, які не хочуть воювати, їх примушують. Тобто зараз росіяни більше хочуть здаватися, але у них менше можливостей, тому що у них загороджувальні загони стоять і їх там контролюють", — пояснив Кім.

Читайте також

Відступ російської армії з Миколаївської області. Перехоплення ГУР

По Миколаївщині війська РФ б'ють ракетами С-300 та дронами-камікадзе. Що відомо

Снігурівка — стратегічна точка. Чому війська РФ "сидять" у населеному пункті

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок