Військові на передовій тримають оборону Миколаєва вже вісім місяців. Для знищення ворога використовують броньовані бойові машини. На миколаївсько-херсонському напрямку знищують позиції російських військ за допомогою танку Т-64, у цьому батальйоні він залишився один.
Про це кореспондентам Суспільного розповів військовослужбовець, командир бойової машини Ілля.
"Т-64 — це одна із тих, що лишилася в нашому батальйоні. У неї більший бойовий комплект і це дозволяє більше вистрілити ніж Т-72. Але противник зараз цього не дозволяє, він нас у відповідь тут же криє", — розповідає Ілля.
Б'ють військові по легкій бронетехніці та піхоті противника. Роботу танку коригує взводний та командир роти.
"Ми заїжджаємо в капонірКапонір — фортифікаційна споруда, що забезпечує ведення флангового або поздовжнього вогню в двох протилежних напрямках. Капонір зазвичай встановлюється як казематна споруда важкого типу в системі польових позицій та довготривалих укріплень на зворотних схилах або за пагорбами на місцевості., прив’язуємо танк по планшету через програму, наводимо пушку, підіймаємо її вверх та робимо постріл. Далі нас коригують: переліт чи недоліт, праворуч чи ліворуч. І так ми коригуємо ціль та ведемо вогонь прямим ураженням по противнику", — розповідає Ілля.
Командир бойової машини каже, що після десятого пострілу росіяни починають бити у відповідь.
"Вони дуже нас зараз криють. Ми дуже багато їх зараз кошмарили, тому вони сидять і відслідковують, коли ми виїжджаємо і починають обстрілювати. Ми виконуємо перекати, але понад 10 ми не встигаємо вистрілити", — розповідає Ілля.
Ілля також розповідає, як доводиться відбиватися від дронів-камікадзе.
"Коли ось ці ізраїльські дрони з’явилися, я управляю НСВТВеликокаліберний кулемет, призначений для боротьби з легкоброньованими цілями та вогневими засобами, для знищення живої сили супротивника та ураження повітряних цілей. і коли танк відходить, а він летить за нами, я намагаюся його знищити. На ходу це не дуже легко зробити, але спробувати треба, раптом вдасться знищити й він по нас не прилетить", — розповідає Ілля.
За хвилину військові можуть здійснити від двох до шести пострілів.
Читайте також
Алгоритм дій у випадку ядерної атаки: що потрібно знати миколаївцям
Настрій бойовий. Як працює по цілях розрахунок бойової машини реактивної артилерії на Миколаївщині
"Накрути про ядерку": психологиня з Миколаєва розповіла, як зменшити тривожність стосовно ймовірного ядерного удару
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.