Житловий фонд Первомайська готовий до опалювального періоду. У місті 234 багатоповерхівки, з них 149 обслуговують керуючі компанії, 85 — це об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ — ред.). Централізоване теплопостачання в районному центрі відсутнє, весь житловий фонд багатоквартирних будинків з індивідуальним опаленням — переважно газовим, рідше — електричним.
Чи готовий Первомайськ до опалювального сезону, кореспондентам Суспільного розповів начальник управління житлово-комунального господарства міськради Олександр Лисий.
Зі слів посадовця, всі багатоквартирні будинки в місті, які обслуговують керуючі компанії, станом на 13 жовтня вже мають відповідні паспорти готовності до початку опалювального сезону.
"Здійснили необхідний комплекс робіт, підготували системи опалення. У стані підготовки тільки заготівля паливних матеріалів. Звичайно, в процесі підготовки виникали поточні питання, як то заміна вікон, утеплення під’їздів, ремонт аварійних покрівель, електричних мереж, щитових, заміна водопровідних мереж і водовідведення", — розповів Олександр Лисий.
Оскільки будинки в місті не пов’язані із централізованим теплопостачанням, то всі споживачі мають привілеї, коли розпочати опалювальний сезон, говорить Олександр Лисий.
"Багато нарікань щодо теплопостачальних організацій, централізованих котелень, що люди мерзнуть, а платять за те тепло, якого не отримують. Ми від цього відійшли, у нас таких проблем немає. Кожен собі створює комфортні умови: кому холодно, може вмикати тепло, наприклад, на ніч, на день вимикати, щоб в економному режимі використовувати енергоносії", — розповів начальник управління ЖКГ.
Зі слів Олександра Лисого, поняття "опалювальний сезон" в місті стосується лише бюджетних установ — школи, дитячі садки, лікарні, соціальні заклади тощо. В цих закладах опалювальний період починається і закінчується відповідно до рішення виконавчого комітету міськради. Станом на 13 жовтня такого рішення про початок опалювального сезону виконком не приймав.
"Соціальну сферу готують до опалювального сезону балансоутримувачі, відповідні управління, що укладають договори на електропостачання, придбання газу або пелетів, залежно від типу котелень — газові, твердопаливні тощо. Технічно вони теж всі готові, договори укладені, здійснені роботи з промивки систем теплопостачання", — розповів Олександр Лисий.
Читайте також
Як Миколаївська ТЕЦ готується до опалювального сезону та з якими проблемами довелось зіткнутись
Опалювальний сезон у Миколаєві. Які проблеми постали перед ОСББ міста у 2022 році
Свердловини, хімія та зворотний осмос: "Миколаївоблтеплоенерго" готується до опалювального сезону
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.