З початку війни в Миколаєві подали 270 заяв на реєстрацію шлюбу

З початку війни в Миколаєві подали 270 заяв на реєстрацію шлюбу

З початку війни в Миколаєві подали 270 заяв на реєстрацію шлюбу
Обручки на пальцях молодят. Ілюстративне фото. Руки наречених. Фото: Pexels/Pixabay

Попри постійні обстріли та небезпеку життю в Миколаєві, люди одружуються, розлучаються і будують особисте життя. У 2021 році в Миколаєві подали 222 заяви на реєстрацію шлюбу, з початку війни заяв 270.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла головна спеціалістка заводського відділу державної реєстрації в місті Миколаєві Тетяна Молчанова.

"У нас ще реєстрація шлюбу була по пілотному проєкту. Він передбачав, що людям потрібно було швидко зареєструвати шлюб, але не було підстав, вони сплачували відповідні кошти та реєстрували день в день", — розповіла Тетяна Молчанова.

На "швидкий" шлюб у 2021 році подали 216 заяв. Цього року 27. Кількість розлучень також зменшилась.

"З лютого по вересень минулого року було подано 64 заяви про розірвання шлюбу, а в цьому році за той же самий період з 24 лютого по 22 вересня всього 31 заява, тобто у два рази менше", — каже Тетяна Молчанова.

Та якщо одружитись можна швидко, з розлученням процедура лишилася незмінною.

"Ну на жаль чи на щастя, процедура зберігається: приходять подають заяву і через місяць мають право прийти та оформити розлучення", — каже Тетяна Молчанова.

Але це за умов, якщо немає спільних дітей і майна, яке треба ділити. В інших випадках питання вирішується через суд. Керівник Миколаївської обласної організації Союзу юристів України Дмитро Слободянюк вважає, що війна спричинила кризу в стосунках деяких сімей.

"Зазвичай це спільне рішення. Станом на сьогодні, це завжди є для когось сюрпризом. Щоб розлучитися, потрібна взаємна згода. Суди найчастіше надають час на примирення, це строки могли бути три місяці, шість місяців, бували ситуації коли це міг бути рік", — розповів Дмитро Слободянюк.

Якщо у пари немає спільного майна, дітей то можливо просто звернутися із заявою. Тоді термін на "обдумати" — місяць. Після спливу цього часу люди звертаєтесь повторно і вже по факту їм реєструють розірвання шлюбу.

Читайте також

Російська армія продовжує обстрілювати громади області.

Миколаївщина готується до опалювального сезону.

Через обстріли в частині Миколаєва немає води.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок