ДОФ — так за звичкою миколаївці називають Будинок офіцерів флоту. Майже чотири місяці у волонтерському центрі "ДОФ" допомагають біженцям з окупованих територій, людям з інвалідністю та тим, хто потрапив у скрутне становище через війну. Окрема позиція — співпраця з військовими.
Про це кореспондентам Суспільного розповів координатор волонтерського центру "ДОФ" в місті Миколаєві Дмитро Давиденко.
До війни Дмитро працював фахівцем лоцманської служби в "Адміністрації морських портів України", через закриття портів перебуває у вимушеному простої. У військкоматі чоловікові сказали: "До побачення", тому Дмитро пішов у волонтери. Першого березня прийшов у "ДОФ", де працює й нині.

"Під час війни потрібно було щось робити та реалізовуватись. В перший день я разом з іншими тут робив коктейлі молотова. Після цього я записався у вантажну бригаду: будував блокпости, мішки піском наповнював та відносив, куди потрібно було", — розповів Дмитро Давиденко.
За словами Дмитра, перші два місяці повномасштабного вторгнення військ Російської Федерації в Україну були дуже нервовими. Робили багато хаотичних рухів, поступово усі вчились та набували досвіду. Через деякий час Дмитро знайшов свою "нішу": почав спілкуватися з цивільними та військовими, приймати та координувати їх заявки. Крім листування, залучення нових вантажів, відповідає за співпрацю із засобами масової інформації.

"Наприклад, з "nikо.volunteers" хочемо організовувати патріотичні благодійні кінопокази, шукаємо приміщення. Буде умовний платний вхід і ці донати підуть на підтримку ЗСУ, на ті запити, які є на сьогодні", — сказав Дмитро Давиденко.
За словами Дмитра, найважче знайти тактичну амуніцію і форму, оскільки її за весь час війни і так не було багато.

"Зазвичай форма йде до військових частин, але там не завжди ефективна логістика. Іноді може не бути розміру. Можуть бути бюрократичні процедури. І часто військові тоді звертаються до волонтерів. Та, на жаль, на сьогодні військову амуніцію дістати складно, оскільки її вже майже ніде немає", — сказав Дмитро.

Через Львів, Вінницю, розповів волонтер, надходить гуманітарна допомога: одяг, але не формений, засоби гігієни, медицина, продукти.
"Ми намагаємось урізноманітнити те, що мають військові. Умовно, військові на передовій можуть не бачити печива і, як діти, будуть йому радіти", — сказав Дмитро Давиденко.
Запити від військових різні: "Можуть зателефонувати і попросити генератор, який можна пошукати у підприємців, або пристрій нічного бачення, який там на 200 метрів і він коштує 500-600 доларів. Є постійні запити на білизну: труси, шкарпетки, футболки або ж на засоби гігієни, і з цим ефективно допомагаємо".
Як розповів Дмитро, таку вкрай потрібну для військових річ, як кровозупинні турнікети йому довелось шукати на іншому континенті — в Північній Америці, у Канаді.
"Турнікетів дуже мало в Україні, а особливо сертифікованих. Потужності не дозволяють випускати їх в достатній кількості, вони приходять з-за кордону. Зараз я зв’язався з нашою канадською діаспорою і вони спочатку надіслали трохи грошей, але я їм вислав перелік сертифікованих турнікетів і попросив, аби вони краще їх нам надсилали. І вони нам зараз збирають посилку з тактичними аптечками і турнікетами для військових", — сказав Дмитро.
За словами Дмитра, для нього найстрашніше всього чути, як часто відбуваються похорони людей, яких він знав або знали його друзі.
"Це сильно вибиває з колії. Навіть, їдучи у відрядження, бачачи гарні краєвиди, зауважуєш, що ми обганяємо автомобіль, на якому написано "вантаж 200" і ти розумієш, що ця страшна війна, вона постукала майже в кожну домівку, ніхто не застрахований від цих втрат", — розповів Дмитро.
Найбільше наше досягнення, сказав Дмитро, що українці показали — борються за європейські цінності, за рух демократичних країн, за співпрацю, а не силові методи та дії.
"Чи став народ патріотичніше сьогодні? Так! Я шкодую, що для розуміння їм впали на голову ракети і снаряди, щоб до них дійшло, що проукраїнська позиція на часі і є правильною, але ми цю ціну заплатили", — сказав Дмитро Давиденко.
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.