У Миколаєві перевірили інформацію про замінування одного з супермаркетів

У Миколаєві перевірили інформацію про замінування одного з супермаркетів

Оновлено
У Миколаєві перевірили інформацію про замінування одного з супермаркетів
. Фото: novosti-n.org

17 січня на електронні пошти Нацполіції та Служби безпеки України у Миколаївській області надійшов лист з інформацію про мінування супермаркету на вулиці 3-й Слобідській.

Інформацію кореспондентам Суспільного підтвердила речниця Нацполіції Тетяна Петрова.

Зі слів Тетяни Петрової, повідомлення надійшло приблизно о 16:20.

Станом на 17:10 відвідувачів магазину та персонал евакуювали. На місці працюють вибухотехнічна служба та співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Станом на 18:00 вибухотехніки закінчили перевірку будівлі супермаркету. Вибухонебезпечних предметів не виявили.

Що відомо

  • У Миколаєві 17 січня близько 8:00 на електронну пошту СБУ надійшло анонімне повідомлення про замінування усіх навчальних закладів міста. Перевірку будівель та території шкіл завершили о 15:00. Вибухонебезпечних предметів не знайшли.
  • Повідомлення про мінування шкіл відбуваються з понеділка, 10 січня. 12 січня "мінували" школи №36, №31 та №3. 13 січня було повідомлення про "мінування" школи №46. 14 січня — школи №19, №20, №46, №56.
  • Президент Володимир Зеленський 25 березня підписав Закон "Про внесення змін до статті 259 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян" № 1292-ІХ.
  • Закон запроваджує кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, якщо завідомо неправдиве повідомлення стосується критично важливих об’єктів інфраструктури або будівель і споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади, або закладів охорони здоров’я, або закладів освіти (таке діяння карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років).
  • До восьми років позбавлення волі призначатимуть тим, хто повідомив про неправдиве замінування, зокрема, шкіл, дитсадків, лікарень та будівель органів влади. Раніше за такі повідомлення загрожувало щонайбільше шість років.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок