У Миколаєві повідомили про замінування шкіл. Правоохоронці перевіряють інформацію

У Миколаєві повідомили про замінування шкіл. Правоохоронці перевіряють інформацію

Доповнено
У Миколаєві повідомили про замінування шкіл. Правоохоронці перевіряють інформацію
. Фото: Національна поліція

У Миколаєві десятого січня надійшли анонімні повідомлення про замінування гімназії №31, що на вулиці Перша Слобідська, та школи №36, що на вул. Погранична, 143.

Інформацію про це кореспондентам Суспільного підтвердила речниця Національної поліції у Миколаївській області Тетяна Петрова.

На місці працюють спеціальні служби. Дітей та співробітників евакуювали, район оточили. 

"Дітей вивели з будівлі школи. Відвели на небезпечну відстань. Вчителі зателефонували батькам, щоб ті забрали дітей додому", — про це розповіла мама одного з учнів школи Ганна Бадіна.

Станом на 14:20 обстеження будівлі школи та прилеглої території завершилося.

За словами директорки Миколаївської гімназії №31 Аліни Архіпової, вибухових предметів у закладі правоохоронці не знайшли. Персонал гімназії станом на 14:35 повернувся до будівлі.

Вдень 10 січня до поліції надійшло повідомлення про замінування ще одного навчального закладу. О 14:40 поліцейські розпочали перевірку Миколаївської школи № 36.

"Дітей та педпрацівників евакуювали. Станом на 15:50 триває перевірка будівлі школи", — про це кореспондентам Суспільного розповіла заступниця директора з виховної роботи Оксана Волченко.

Станом на 17:50 перевірку території навчального закладу закінчили. Вибухонебезпечних предметів не виявили.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський 25 березня підписав Закон "Про внесення змін до статті 259 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян" № 1292-ІХ.
  • Закон запроваджує кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, якщо завідомо неправдиве повідомлення стосується критично важливих об’єктів інфраструктури або будівель і споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади, або закладів охорони здоров’я, або закладів освіти (таке діяння карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років).
  • До восьми років позбавлення волі призначатимуть тим, хто повідомив про неправдиве замінування, зокрема, шкіл, дитсадків, лікарень та будівель органів влади. Раніше за такі повідомлення загрожувало щонайбільше шість років.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок