В одній з громад Миколаївщини соціальні об'єкти переводять на альтернативні види опалення

В одній з громад Миколаївщини соціальні об'єкти переводять на альтернативні види опалення

В одній з громад Миколаївщини соціальні об'єкти переводять на альтернативні види опалення
. Фото: Ольги Рудої/Суспільне Миколаїв

У Снігурівській громаді переводять об’єкти соціальної інфраструктури на альтернативні види опалення. Міська лікарня, п'ять шкіл та два дитячі садочки вже використовують для опалення пелети з рослинних відходів.

За словами Снігурівської міської голови Інни Бойко, замінювати традиційні котли на альтернативні види опалення в об’єктах соціальної інфраструктури Снігурівської громади почали з 2020 року. З бюджету нічого не витрачають.

"За всіма нашими підрахунками ми зекономимо пів мільйона гривень на опаленні. Ми купуємо тепло. А обладнання все є в інвестора, який ставить ці котли. Ми даємо землю в оренду. Це їхнє обладнання", — сказала Інна Бойко.

З 24 жовтня 2021 року у Снігурівській загальноосвітній школі №1 опалення забезпечує автоматизований котельний модуль. У модулі розташовні два котли та системи подачі пелетів. 22 тонни спресованих гранул рослинних відходів має вистачати на місяць опалення.

На Миколаївщині соціальні об'єкти переводять на альтернативні види опалення
Автоматизований котельний модуль. Фото: Ольги Рудої/Суспільне Миколаїв

"До цього в нас була твердопаливна котельня. Було два вугільні котли, прибудоване вугільне сховище. І опалювали наші працівники – два кочегари сезонні, один постійний. Зараз встановлений котельний модуль, який дає цілодобово тепло", — розповів директор Снігурівської загальноосвітньої школи №1 Дмитро Титаренко.

Читайте також: "У громадах Миколаївщини використовують альтернативні види палива"

За словами директора школи, середня температура в класах школи – 21-22 градуси тепла.

"Ми дуже задоволені. По-перше, виключається людський фактор, виключаються проблеми з якимись закупівлями, зберіганням вугілля, утилізацією шлаку. Я іду вранці в школу і знаю, що там буде тепло, бо вона (котельня — ред.) працює і вночі, і на вихідних, і температурний режим однаковий", — сказав Дмитро Титаренко.

На Миколаївщині соціальні об'єкти переводять на альтернативні види опалення
Пелети з рослинних відходів. Фото: Ольги Рудої/Суспільне Миколаїв

Аналогічну систему опалення встановили в жовтні 2021 року в Снігурівському дитячому садочку №4. У закладі використовують пелети з горіхової шкаралупи.

"В економічному плані це дуже вигідно. Дуже завантажена в нас була завгосп. Кожного дня треба видавати вугілля, дрова. Дрова треба рубати. Зараз нам більше подобається", — розповіла директорка Снігурівського закладу дошкільної освіти №4 Олена Піскун.

Зі слів експерта з енергетичних питань Володимира Дубова, за переробленням рослинних відходів в опалення — майбутнє, адже це використання місцевих ресурсів. Пелети бувають з деревини, з відходів деревини: це тирса, обрізки, лушпиння соняшнику тощо.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок