Завод "Зоря"-"Машпроект" уклав угоди на виготовлення кисню з тридцятьма лікарнями Миколаївської області. Всього на станції для лікарень виготовляють стільки кисню за добу, щоб заповнити 250 сорокалітрових балонів.
Про це кореспондентам Суспільного розповів головний інженер державного підприємства "Зоря"-"Машпроект" В’ячеслав Аніщенко.
Щодня з кисневої станції заводу "Зоря"-"Машпроект" відвантажують 250 сорокалітрових балонів з газоподібним киснем. Договір на його виготовлення із заводом уклало комунальне некомерційне підприємство"Миколаївський регіональний фтизіопульмонологічний медичний центр".
Відповідальний за постачання кисню із заводу до лікарні заступник директора з технічних питань Микола Шереметьєв. З його слів, від початку листопада лікарня взяла 180 балонів.
"Станом на 10 листопада у нас наповненість 42 балони, організоване обладміністрацією постачання рідкого кисню і необхідності у заправці балонів тимчасово немає", ‒ розповів Микола Шереметьєв.
![30 лікарень Миколаївщини уклали угоди на виготовлення кисню з ДП "Зоря"-"Машпроект" 30 лікарень Миколаївщини уклали угоди на виготовлення кисню з ДП "Зоря"-"Машпроект"](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/25x1.78/4351127000464cfb.jpg)
За словами директорки Миколаївського регіонального фтизіопульмонологічного медичного центру Ольги Пархоменко, балони — це запасний варіант.
"Це на випадок якоїсь надзвичайної ситуації, на випадок затримки автомобілю, але ми такого не допускаємо. Це про всяк випадок, щоб воно було", — сказала Ольга Пархоменко.
![30 лікарень Миколаївщини уклали угоди на виготовлення кисню з ДП "Зоря"-"Машпроект" 30 лікарень Миколаївщини уклали угоди на виготовлення кисню з ДП "Зоря"-"Машпроект"](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/25x1.78/a705d37120419a4b.jpg)
Угоди виготовлення кисню на платній основі з лікарнями почали укладати в жовтні.
"З кожною лікарнею окрема угода на постачання кисню, різну кількість замовляють, приїжджають за різним графіком: хто тричі на тиждень, хто щодня. Шість кубів кисню коштує 125 гривень. Сорокалітровий балон містить шість кубів кисню під тиском 150 кілограмів", ‒ розповів головний інженер ДП "Зоря"-"Машпроект" В’ячеслав Аніщенко.
Читайте також: "За добу в Миколаївській області виявили 1067 випадків COVID-19"
Киснева станція входить до складу цеху 75. Начальник Віталій Ткаченко говорить, що станція працює цілодобово. Наповнити балони працівники лікарень можуть протягом робочого дня.
"Наплив автомобілів нерівномірний, можуть бути і зранку, і ввечері, і в обід. Потік автомобілів дуже великий. За кількістю буває і 12 автомобілів. Лікарні можуть приїжджати по декілька разів на день. Можуть раз приїхати і 20 балонів взяти, можуть зараз приїхати 100 балонів взяти. Кожна лікарня бере скільки потребує", ‒ розповів Віталій Ткаченко.
![30 лікарень Миколаївщини уклали угоди на виготовлення кисню з ДП "Зоря"-"Машпроект" 30 лікарень Миколаївщини уклали угоди на виготовлення кисню з ДП "Зоря"-"Машпроект"](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/25x1.78/012dff8122a0f390.jpg)
До приміщення, де виготовляють кисень, журналістам зайти не дозволили, але розповіли про процес виробництва.
"Кисень ми отримуємо механічно, стискаємо повітря, яким ми дихаємо, охолоджуємо, ділимо його на азот і кисень. Кисень ми відбираємо і отримуємо в рідкому вигляді, газифікуємо і наповнюємо балони", ‒ розповів Віталій Ткаченко.
За словами начальника управління охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації Максима Безносенка, ситуація з киснем в області контрольована.