Завод "Зоря"-"Машпроект" уклав угоди на виготовлення кисню з тридцятьма лікарнями Миколаївської області. Всього на станції для лікарень виготовляють стільки кисню за добу, щоб заповнити 250 сорокалітрових балонів.
Про це кореспондентам Суспільного розповів головний інженер державного підприємства "Зоря"-"Машпроект" В’ячеслав Аніщенко.
Щодня з кисневої станції заводу "Зоря"-"Машпроект" відвантажують 250 сорокалітрових балонів з газоподібним киснем. Договір на його виготовлення із заводом уклало комунальне некомерційне підприємство"Миколаївський регіональний фтизіопульмонологічний медичний центр".
Відповідальний за постачання кисню із заводу до лікарні заступник директора з технічних питань Микола Шереметьєв. З його слів, від початку листопада лікарня взяла 180 балонів.
"Станом на 10 листопада у нас наповненість 42 балони, організоване обладміністрацією постачання рідкого кисню і необхідності у заправці балонів тимчасово немає", ‒ розповів Микола Шереметьєв.
За словами директорки Миколаївського регіонального фтизіопульмонологічного медичного центру Ольги Пархоменко, балони — це запасний варіант.
"Це на випадок якоїсь надзвичайної ситуації, на випадок затримки автомобілю, але ми такого не допускаємо. Це про всяк випадок, щоб воно було", — сказала Ольга Пархоменко.
Угоди виготовлення кисню на платній основі з лікарнями почали укладати в жовтні.
"З кожною лікарнею окрема угода на постачання кисню, різну кількість замовляють, приїжджають за різним графіком: хто тричі на тиждень, хто щодня. Шість кубів кисню коштує 125 гривень. Сорокалітровий балон містить шість кубів кисню під тиском 150 кілограмів", ‒ розповів головний інженер ДП "Зоря"-"Машпроект" В’ячеслав Аніщенко.
Читайте також: "За добу в Миколаївській області виявили 1067 випадків COVID-19"
Киснева станція входить до складу цеху 75. Начальник Віталій Ткаченко говорить, що станція працює цілодобово. Наповнити балони працівники лікарень можуть протягом робочого дня.
"Наплив автомобілів нерівномірний, можуть бути і зранку, і ввечері, і в обід. Потік автомобілів дуже великий. За кількістю буває і 12 автомобілів. Лікарні можуть приїжджати по декілька разів на день. Можуть раз приїхати і 20 балонів взяти, можуть зараз приїхати 100 балонів взяти. Кожна лікарня бере скільки потребує", ‒ розповів Віталій Ткаченко.
До приміщення, де виготовляють кисень, журналістам зайти не дозволили, але розповіли про процес виробництва.
"Кисень ми отримуємо механічно, стискаємо повітря, яким ми дихаємо, охолоджуємо, ділимо його на азот і кисень. Кисень ми відбираємо і отримуємо в рідкому вигляді, газифікуємо і наповнюємо балони", ‒ розповів Віталій Ткаченко.
За словами начальника управління охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації Максима Безносенка, ситуація з киснем в області контрольована.