Шістдесят учнів Миколаївського спортивного ліцею Миколаївської обласної ради в рамках реформування харчування у школах дегустували чотири види цільнозернового хліба від одного з миколаївських хлібзаводів.
Який хліб сподобався найбільше, дізнавалася кореспондентка Суспільного Ніна Булах.
За словами директора спортивного ліцею Валерія Лисенка, у школярів мають формуватися здорові харчові звички. І добре, коли діти можуть вибирати той продукт, який куштуватимуть.
"На сьогодні є 305 постанова Кабінету міністрів щодо змін умов харчування в закладах освіти. Буде врахована і думка дітей, і вимоги держпродспоживслужби, тобто все, що необхідно, щоб харчування дітей було на належному рівні", — говорить директор спортивного ліцею Валерій Лисенко
Директорка департаменту освіти і науки облдержадміністрації Алла Веліховська розповідає, що влітку до неї зателефонувала директорка миколаївського хлібзаводу Альона Ракова і запропонувала, аби діти самі вибрали хліб, який їм до вподоби.
"Хліб на сьогодні повинен бути з цільнозернових сортів пшениці. Ми самі знаємо, що це специфічний хліб і наскільки діти його будуть вживати. От тоді виникла така ідея, чому би не зробити головними дегустаторами саме дітей, на яких розрахований саме цей продукт", — говорить Алла Веліховська.
Дітям дали покуштувати чотири види хліба: цільнозерновий пшеничний, цільнозерновий житній, цільнозерновий пшеничний з насінням та цільнозерновий житній з насінням. Учні мали вибрати саме той хліб, який поставлятимуть до ліцею з січня 2022 року.
"Я спробувала всі чотири види хліба. Мені сподобався цільнозерновий пшеничний з насінням. На мою думку, це дуже цікаві заходи, діти можуть спробувати те, що їм насправді смачно, що вони хочуть куштувати щодня", — каже учениця 10-В класу Анастасія Садовець.
"Ми додали й суміш моркви, і насіння кунжуту, і насіння льону, і вівсяні хлоп’я, і насіння соняшника. Тобто ми зробили такий продукт, щоб він не просто був хлібчиком, а щоб цей хлібчик ніс у собі здорове харчування", — розповіла директорка хлібзаводу Альона Ракова.
За результатами голосування, 30 голосів набрав цільнозерновий житній хліб, 27 — цільозерновий житній з насінням, 24 — цільнозерновий пшеничний з насінням, 13 — цільнозерновий пшеничний.
Читайте також: "Невакциновані вчителі. У Миколаївській області відсторонені від роботи 525 людей"
За словами Алли Веліховської, свої пропозиції можуть надавати і інші хлібзаводи Миколаєва та області. Найближчим часом буде оголошений тендер, переможець торгів і постачатиме хліб до закладів освіти.
Що відомо
- З початку 2021 року запрацював новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти. Оновленим меню, відповідно до постанови Кабінету Міністрів № 305 від 24 березня 2021, заклади освіти розпочали користуватися з першого вересня. Перехідний період триває до 1 січня 2022 року.