Кримська татарка Фєруза Ібрагімова щороку 18 травня збирає земляків та небайдужих до історії її народу миколаївців, аби запалити свічку в пам’ять про жертви депортації. Про ті події знає від своєї мами, яку колись примусово, разом з сім’єю, відправили до Азії. Фєруза говорить, що ніколи б не подумала, що таке доведеться пережити знову.
Як колись мама Фєрузи Ібрагімової збирала своїх дітей та розповідала історію їхнього роду, про події 1944 року, так тепер вона сама переказує це своїм онукам – Мелек та Емілії. Тоді батько жінки був серед кримських партизан, а мамі було всього 15 років. Згадує все зі сльозами на очах.
"У жовтні 44 року його теж відправили, його і багатьох у місця депортації, в Узбекистан. Там він знайшов родину. А маму, вона в мене з селища Ай-Серез Судакського району, і їх, от як у фільмах, знаєте, пнули двері, закричали: Відкривайте. Четверо дітей померло в дорозі, ще двоє померли там, в Азії. От у бабусі троє дітей вижили: два моїх дядьки вижили та мама", – розповіла Фєруза Ібрагімова.
Фєруза говорить, що ніколи не могла подумати, що її дітям доведеться пережити те саме.
Читайте також: "Самоповернення в Крим". НАШІ 30 – документальний серіал до 30-ліття Незалежності України"
"Ніколи в житті ми не могли подумати, що колись таке може повторитись. Те, що сталося з моїми батьками, не сталося зі мною, але сталося з моїми дітьми", – каже Фєруза Ібрагімова.
Щороку 18 травня жінка збирає земляків та миколаївців, аби запалити свічку у пам’ять про жертв депортації.
Жінка говорить, що наразі в Миколаєві проживає 45 родин. Сама переїхала сюди у 2016 році.
Що відомо
- 18 травня 2021 року виповнюється 77 років від часу депортації радянським режимом кримських татар з їх історичної батьківщини – Криму. У цей день Україна і світ вшановують пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу, а також відзначають його як День боротьби за права кримськотатарського народу.
Читайте нас у Telegram
Підписуйтеся на Суспільне Миколаїв у Viber