Щоб навчити людей виявляти шахраїв у соціальних мережах і на сайтах знайомств, у Миколаєві провели перший семінар "Віртуальні знайомства: Ігри проти прав. Інструктаж адвоката й психолога".
Організатор заходу адвокат Віталій Матвєєв розповів кореспондентам Суспільного, що від початку пандемії COVID-19, з березня 2020-го, до громадської організації "Прожектор" надійшло майже 20 звернень від людей із Миколаєва, Одеси й Херсона, які постраждали від протиправних дій інтернет-шахраїв. Тому на Півдні України почали впроваджувати проєкт "Клініка прав людини" за підтримки Європейського фонду демократії та посольства Канади в Україні.
"За сприяння цих міжнародних донорів, психологи та юристи громадської організації "Прожектор" почали безкоштовно допомагати людям, які стали жертвами віртуальних шахраїв. Також проводимо тренінги й на конкретних прикладах, розповідаємо про тактику спілкування в соцмережах", – сказав Віталій Матвєєв.
За словами психологині проєкту "Клініка прав людини" Юлії Арсієнко, під час пандемії COVID-19 чимало людей залишилися без роботи й це штовхає їх до того, щоб отримати доходи за рахунок інших людей.
Читайте також: "Переформатування шкіл. Роз'яснення дає миколаївська фахівчиня"
"Шахраї знайомляться з майбутньою жертвою, дізнаються необхідну їм інформацію про роботу, доходи, майно. Якщо людина матеріально забезпечена, вона стає ціллю для шахрая. Часто жертвами стають люди вразливих груп, – які живуть з ВІЛ/СНІД, представники ЛГБТ-спільноти. Бо якщо шахраї про це дізнаються, у них з’являється більше підстав для маніпуляції й подальшого шантажу", – розповіла Юлія Арсієнко.
Завдяки маніпуляціям шахраї входять у довіру. Тому не можна розкривати незнайомцям у соцмережах всю інформацію про себе. За словами Юлії Арсієнко, тривожними сигналами є прояви передчасної симпатії, освідчення в коханні, лестощі, а також відмова спілкуватися з камерою чи зустрітися.