На Миколаївщині в навчальних закладах області впроваджують цифровий додаток "Мрія". Заявки подали 133 школи та ліцеї. Застосунок має окремі функції для викладачів, батьків та самих школярів.
Про це шостого травня розповіла директорка обласного департаменту освіти і науки Алла Веліховська під час засідання конгресу місцевих і регіональних влад.
"Мрія" — це застосунок, який міститиме бібліотеку контенту, потрібного конкретній дитині: інформацію про освітні програми, курси, відеоматеріали, позашкільні активності, олімпіади, гуртки тощо.
"Це абсолютно вся освіта в смартфоні. І вона включає не тільки ті ресурси, до яких ми з вами звикли, коли робимо уроки разом з нашими дітьми, це не тільки тестування, це не тільки підручники, а дуже багато всього", — розповіла Алла Веліховська.

Станом на перше травня на Миколаївщині подали 133 заявки на приєднання до державної освітньої екосистеми. Ще 44 заклади планують зробити це протягом травня, розповіла директорка департаменту освіти.

П'ять закладів загальної середньої освіти вже беруть участь у пілотному проєкті з 2023 року. Станом на травень 2025 року таких закладів-учасників вісім. Ця екосистема дозволяє більш гнучко відстежувати сам освітній процес, прогрес дитини в навчанні, її психологічні показники тощо, каже Веліховська.
"Це те ж саме харчування, коли батьки можуть подивитися розклад, що сьогодні в їдальні. Ще є великий інформаційний блок саме для батьків".
Пілотний проєкт "Мрія" на Миколаївщині запровадили у 2023 році, область стала однією з восьми в Україні і єдиною прифронтовою, де почали випробовувати цифрові нововведення. За словами Веліховської, вони орієнтовані на всі напрями навчального процесу.
"Водночас для вчителів там також дуже багато різноманітних ресурсів, які дозволяють самостійно робити тести уніфікованими, щоб всі діти працювали в однаковій системі. Це і доступ до окремих документів, це електронні журнали".
Застосунок також даватиме змогу батькам отримувати зворотний зв'язок від учителя.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.