Перейти до основного змісту
"Треба знаходити себе у цивільному житті": ветеран з Миколаївщини після поранення розвиває власне господарство

"Треба знаходити себе у цивільному житті": ветеран з Миколаївщини після поранення розвиває власне господарство

У Веселинівській громаді на Миколаївщині ветеран Володимир Винокуров облаштовує власне господарство. Після поранення на фронті він адаптовується до цивільного життя, зокрема планує стати фермером.

Власну історію чоловік розповів кореспондентам Суспільного.

Володимир з 2014 року брав участь в АТО. 25 лютого 2022 року знову розпочав службу. Навесні 2023 після поранення отримав третю групу інвалідності та звільнився зі Збройних сил.

"Своїм досвідом і прикладом показую іншим ветеранам, що попри будь-які зміни у нашому сьогоднішньому стані, теперішньому житті, треба працювати далі, треба знаходити себе у цивільному житті", — розповідає колишній військовий.

Ветеран Володимир Винокуров поруч із плодовим деревом
Ветеран Володимир Винокуров поруч із плодовим деревом. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

У господарстві Володимир доглядає за садом: обробляє яблуні, черешні та інші плодові дерева.

"Їхній стан після наших квітневих заморозків — поки не викликає великої турботи. Завдяки тому, що ми на горі, нас заморозки минули. Менше поталанило тим господарствам, які знаходяться у низині".
Плодове дерево
Плодове дерево. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

Дружина Володимира Наталія 20 років працювала кухаркою, але з дитинства знає, як обробляти землею.

"Я підтримую чоловіка в усіх його починаннях. Разом працюємо, разом поливаємо, саджали, полемо. Тобто, разом робимо всю роботу".
Володимир та Наталія Винокурови
Володимир та Наталія Винокурови. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

Чоловік наразі має статус одноосібника, але сподівається взяти участь у міжнародній грантовій програмі — придбати невеликий трактор і зареєструватися як фермер.

Плодові дерева
Плодові дерева. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

У селі за шість кілометрів від Веселинового його родина має п'ять гектарів землі. Тут вирощують лікарську ромашку і фундук.

"Ромашка — вона невибаглива: її восени посіяв і навесні зібрав. Таким чином ми тікаємо від тієї спеки, від тієї посухи і її не треба ні полоти, ні поливати", — каже чоловік.

Ромашка
Ромашка. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

Деревця фундука висадили два роки тому, планують реалізувати і плоди, і власні саджанці. Цей горіх, каже Володимир, краще багатьох інших культур витримує заморозки.

Фундук
Фундук. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

Володимир переконаний, що вирощування горіха на невеликих площах — до п’яти гектарів, цілком йому під силу та може бути прибутковим.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.

Топ дня
Вибір редакції
На початок