Перейти до основного змісту
Голові Славської селищної ради висловили недовіру: Володимир Бега готує позов до суду

Голові Славської селищної ради висловили недовіру: Володимир Бега готує позов до суду

У Славському, що на Львівщині, голову селищної ради Володимира Бегу відсторонили від роботи. 26 березня депутати зібрали позачергову сесію, на якій висловили свою недовіру до Володимира Беги. За відповідне рішення проголосували 20 із 23 депутатів.

Більше про це дізнавалося Суспільне.

Володимир Бега очолював селищну раду з 2017 року. Після того як депутати висловили йому недовіру, обов’язки голови селищної ради покладені на Олега Даниляка, який був секретарем.

"Я думаю, що воно би мало логіку, якщо б, наприклад, секретарем був би хтось з місцевих і депутати демократичним шляхом могли б обрати якогось іншого голову. А так як це Олег Данилюк, це брат Василя Данилюка, який безпосередньо керує компанією "Галнафтогаз" "ОККО", який у 2020 році на його прохання поставив секретарем, то, напевно, це була спланована така історія, яка мала закінчитись таким фіналом напередодні виборів, про які ми не знаємо і коли вони будуть", — каже Володимир Бега.

Олег Даниляк запевняє, що родинні зв’язки до цієї справи не причетні.

"За мене люди проголосували, за нашу партію, яка пройшла в склад селищної ради, і мене обрали секретарем. Який це має зв'язок до "ОККО" і до курорту? Чому, з яких причин недовіра з'явилася до Володимира Беги? Все є в офіційному коментарі від Славської селищної ради на всіх наших ресурсах. Я можу його зачитати. Недовіра до Славського селищного голови обумовлена систематичним недотриманням вимог чинного законодавства і положенням регламенту Славської селищної ради, що негативно вплинуло на неналежне функціонування органу місцевого самоврядування", — говорить Олег Даниляк.

Кореспонденти Суспільного надіслали запит до компанії “ОККО” щодо цієї ситуації, проте відповіді ще не отримали. А також зателефонували 20 депутатам, які проголосували за недовіру: більшість з них на дзвінок не відповіли, інші відмовились від коментарів.

За словами політолога, професора Львівської політехніки Миколи Бучина, під час воєнного стану проводити місцеві вибори заборонено законодавством. Та є законні підстави для відсторонення посадових осіб.

"Є такі класичні, універсальні підстави як добровільна відставка, смерть, втрата громадянства, зникнення безвісти. І, відповідно, крім того, якщо ми говоримо про голову ОТГ, то власне ст. 79 передбачає те, що є ще дві такі підстави. Перша — за рішенням суду, якщо це стосується вироку, пов’язаним з корупційними діями або з незаконним присвоєнням державних коштів. І друга підстава стосується саме такого механізму як голосування депутатів місцевої ради. Це є порушення головою Конституції, законодавства, прав і свобод громадян. А так само певні дії, які свідчать про невиконання ним посадових обов’язків", — пояснює Микола Бучин.

Володимир Бега із рішенням депутатів не погоджується та планує подавати позов до суду.

Топ дня
Вибір редакції
На початок