Перейти до основного змісту
Запровадити День пошани родин загиблих та зниклих безвісти військових: мешканка Львівщини зареєструвала петицію

Запровадити День пошани родин загиблих та зниклих безвісти військових: мешканка Львівщини зареєструвала петицію

Ірина Сельницька — вдова та мати військового. Жінка родом із Луганщини наразі живе у Шептицькому та зареєструвала петицію про встановлення на державному рівні Дня пошани родин загиблих та зниклих безвісти захисників і захисниць України.

Більше про ініціативу Ірина розповіла Суспільному.

За її словами, мета петиції — підтримати родини та близьких тих, хто загинув та зник безвісти на війні. Її чоловік воював із 2014 року, служив у територіальній обороні під час повномасштабного вторгнення та загинув на Луганщині 22 червня 2022 року.

"Вони з сином молодшим служили розвідниками. В мого чоловіка влучив снайпер і на той момент син був поруч, витягав його з поля бою. На момент поранення чоловік був живий, до нього зміг пробратися лікар", — розповідає Ірина Сельницька.

Жінка каже, що чоловік ще чотири години був живий, проте російське військо не давало змоги евакуювати пораненого.

Ірина Сельницька біля могили чоловіка, жовтень 2024
Ірина Сельницька біля могили чоловіка, жовтень 2024. Суспільне Львів/Ольга Дейнека

Із 2014 року Ірина займається волонтерством. Із початком повномасштабної війни з РФ її чоловік та син долучилися до територіальної оборони, а вона вивозила родини ветеранів АТО/ООС:

"Моє завдання на момент вторгнення було вивезти родини ветеранів АТО-ООС. Коли почалося вторгнення, мої хлопці стали на захист, а я почала збирати родини — жінки, діти. Ми спочатку поїхали в Кривий Ріг".

Зараз Ірина живе у Шептицькому на Львівщині. З ініціативи громадських об’єднань, у липні 2024 року в місті запровадили День пошани родин загиблих та зниклих безвісти Захисників і Захисниць. Для того, аби започаткувати його на рівні держави, створили петицію до президента України.

Цвинтар у Шептицькому, жовтень 2024
Цвинтар у Шептицькому, жовтень 2024. Суспільне Львів/Ольга Дейнека

"Я думаю, що це буде раз на рік — ми зберемо ці родини й зробимо автопробіг чи інший якийсь захід на те, щоб показати, що ми, що держава, що громада і наші мешканці пам'ятають про родини й не залишають їх наодинці", — каже керівник комунального закладу "Будинок воїна" Михайло Палюга.

Військовослужбовець Антон Петрівський — член робочої групи з питань декомунізації при Львівській обласній адміністрації. За його словами, потрібна державна стратегія вшанування пам'яті та підтримка родин загиблих і зниклих безвісти:

"Тут не так мав би бути день вшанування родин загиблих, а державна стратегія пам’яті зниклих безвісти й підтримки родин загиблих. Щоби ця стратегія мала постійний характер, щоб записувалися історії, проводились якісь певні заходи й це все транслювалося, зокрема, і в школах".

Збір підписів під петицією на сайті президента розпочався 1 жовтня і триватиме ще понад два місяці. Аби петицію розглянули, необхідно зібрати 25 тисяч голосів.

Топ дня

Вибір редакції

На початок