"Це гниль, це трупний запах, це таргани": мешканці будинку у Львові скаржаться на сміття у квартирі сусідів

"Це гниль, це трупний запах, це таргани": мешканці будинку у Львові скаржаться на сміття у квартирі сусідів

Мешканці будинку на вулиці Пулюя, 3 у Львові скаржаться на сусідів, які збирають сміття у власній квартирі. Мати та син приносять додому сміття, побутові відходи й вибухонебезпечні речовини, через що у будинку поширюється антисанітарія.

Більше про це Суспільному розповіла мешканка будинку Оксана Кривозірка.

"36-квартирний будинок — неможливо проживати, цей під’їзд не придатний для проживання. Це гниль, це трупний запах, це таргани, яких неможливо вивести. Жодна епідеміологічна служба не впорається, тому що джерело є присутнє. Це неможливість проживання, це вибиті вікна", — каже Оксана Кривозірка.

Катерина Жезло мешкає у квартирі на поверх вище. Жінка розповідає, що не може відчинити вікна й обробляє житло хімічними засобами:

"Я маю щастя мешкати над цією квартирою, де я не можу відчиняти вікон впродовж цілого року, де вся моя квартира має бути оброблена хімікатами різного ґатунку, для того, щоб не відбувалося, що відбувається у квартирі нижче".

За словами мешканців, їхні сусіди зносять до квартири сміття протягом п'яти років. Протягом останнього року вони почали зносити сміття у під'їзд та підвал. Минулого тижня, коли в будинку протікали труби, витік знайшли у згаданій квартирі — тоді сусіди власноруч винесли сміття з кухні та коридору на вулицю.

"Двері відкрились на 30 сантиметрів, далі все було завалене сміттям. Стояли, не знали з чого починати й чим закінчувати. Десять людей виносили чотири години, щоб тільки дійти до ванної й перекрити воду, бо затоплюється підвал, затоплюються сусіди внизу", — розповідає жителька будинку Анна Застріжна.

Кореспондентам Суспільного не вдалося поспілкуватися з мешканцями цієї квартири — їх не було вдома. За словами директорки ЛКП "Південне" Романни Крюкової, скарги від сусідів надходили неодноразово. Тоді працівники очищали підвальні приміщення, а згодом комунальне підприємство буде подавати заяву до суду, аби їм відшкодували витрати на вивіз сміття із підвалу.

"В обов’язки ЛКП не входить зайти в чужу квартиру. Ми не можемо зайти у квартиру, де є приватна власність й очищати квартиру. Підвальні приміщення, сходові клітки та територію ми обслуговуємо й утримуємо в належному санітарному стані", — каже Романна Крюкова.

Сміття біля квартири у будинку на вулиці Пулюя, 3 у Львові, жовтень 2024
Сміття біля квартири у будинку на вулиці Пулюя, 3 у Львові, жовтень 2024. Суспільне Львів/Єлісавета Сілаєва

Адвокат Юрій Зошій розповідає, що закон врегульовує цю проблему. Щоби позбутися сміття сусіди мають звернутися до суду:

"Накладається відповідний штраф, тоді відповідні документи, виконавчі листи, передаються виконавчим до стягнення штраф. Якщо з особи постійно знімати штраф, я не думаю, що в них буде бажання порушувати благоустрій. Це йде накладання арешту на майно, на рахунки, обмежуються права особи в тих чи інших діях, просто треба доводити цю справу до кінця кожного разу".

За словами речниці поліції Львівської області Світлани Добровольської, раніше правоохоронці склали 2 адміністративні протоколи за цією адресою - про порушення правил благоустрою, їх скерували до суду.

На початок