У Львові черги до пунктів здачі крові. Понад сотня людей прийшла сьогодні, 5 вересня, в Центр крові Першого медоб’єднання, аби допомогти пораненим після ракетного обстрілу.
Більше про це дізнавалося Суспільне.
Донор крові Дмитро Панченко не вперше здає кров. Каже, зазвичай черг або немає, або вони незначні, проте цього разу все інакше.
"Я на реєстрації стояв буквально годину десять. Хоча я весь час стою хвилин 10 максимум і буквально це все за пів години проходжу, а тут вже півтори години і тільки до результатів початкових дійшов", — каже Дмитро Панченко.
Адріана Гьока прийшла о 9 ранку, аби здати кров, і стала в чергу.
"Черга справді досить довга, але це дуже класно, значить люди теж хочуть допомогти. Будемо чекати, навіть якщо запізнюсь на пари, то таке", — говорить дівчина.
Львів'яни кажуть, вирішили стати донорами, аби допомогти мешканцям, які зараз борються за життя після ракетного обстрілу РФ.
"Після новин про цю сім’ю, яка загинула, і залишився тільки батько, стало якось так пусто на душі і так хочеться хоч щось зробити", — ділиться донорка Єлизавета Пустовалова.
Частина з них має знайомих чи друзів серед поранених.
"В мене родичі жили на Коновальця, син є постраждалий, знаходиться на Орлика, і я вирішила допомогти людям, яким це потрібно", — каже донорка крові Анастасія.
"На тій вулиці мешкає моя коліжанка, її знайомі і сусіди постраждали. Ми вчора трошки допомагали на тих місцях, де сталася ця трагедія, а сьогодні вирішили здати кров", — говорить донорка крові Вікторія Оліферчук.
Лікар-трансфузіолог Святослав Синюк розповів, що потреба крові під час війни є постійно, але через вчорашню російську ракетну атаку вона загострилась, оскільки поранені потребували оперативних втручань.
"Дуже добре відреагували львів’яни, ми хочемо ще раз подякувати їм за це. Банк зараз в процесі поповнення, тобто повноцінно ми можемо сказати, що ми відновилися те, що ми витратили, але звичайно, що ми мусимо тримати певний рівень, тому що це є непередбачувані ситуації, то шо буде завтра, післязавтра, через тиждень ніхто не знає", — каже Святослав Синюк.
Міський центр служби крові Першого територіального медичного об’єднання Львова здійснює забір крові в донорів щодня з понеділка по п'ятницю з 08:30 до 13:00.
Що відомо про обстріл Львова 4 вересня?
- 4 вересня РФ атакувала Україну "шахедами", крилатими ракетами і "Кинджалами". Близько 5 години ранку у Львові пролунала серія потужних вибухів. 188 будівель, зокрема житлові будинки, 5 навчальних закладів, 2 центри творчості, 2 медичні установи, храм ПЦУ св. Юрія Переможця в історичному центрі зазнали ушкоджень. Серед них — щонайменше сім пам'яток архітектури місцевого значення. Йдеться, зокрема, про будинки на вулиці Коновальця та Кокорудза.
- О 12:59 аварійно-рятувальні роботи завершили. Надзвичайники врятували 12 людей. Семеро львів'ян загинули. Серед них — 6 дорослих: Базилевич Дарина, Базилевич Ярина, Базилевич Євгенія, Демидова Ірина, Погорецький Олександр, Арабський Юрій та одна дитина — 7-річна Базилевич Емілія. 5 вересня у Львові оголосили Днем жалоби.
- 66 людей отримали травми, 11 з них у критичному стані доправили у лікарні. Більшість пацієнтів госпіталізували з травмами грудної клітки і черевної порожнини, а також осколковими пораненнями голови, шиї та кінцівок.
- 4 вересня, Львівська міська рада ухвалила виділити 30 млн гривень для компенсації мешканцям, житло яких зруйнувала російська ракетна атака. У Львівській ОВА також прийняли рішення виділити з резервного фонду обласного бюджету 30 млн гривень для покриття першочергових витрат. Мешканців, які втратили житло, поселили в модульному містечку та готелях та пообіцяли компенсацію на оренду житла.
- За фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством, розпочали кримінальне провадження.