На Львівщині водій мікроавтобуса на смерть збив червонокнижного лося

На Львівщині водій мікроавтобуса на смерть збив червонокнижного лося

Доповнено
ДТП з лосем
Пошкоджений внаслідок зіткнення з лосем мікроавтобус. 2 вересня 2024. Пресслужба патрульної поліції Львівської області

Сьогодні зранку, 2 вересня, на трасі "Львів — Новояворівськ" сталася ДТП за участі мікроавтобуса та лося. Тварина загинула на місці події.

Про це Суспільному розповіла речниця патрульної поліції Львівської області Катерина Рибій.

За інформацією поліції, 28-річний водій мікроавтобуса "Mercedes Sprinter" зіткнувся на дорозі з лосем, внаслідок чого тварина загинула на місці події.

На Львівщині водій мікроавтобуса на смерть збив червонокнижного лося
Збитий унаслідок ДТП лось. 2 вересня 2024. Пресслужба патрульної поліції Львівської області

Як розповів у коментарі Суспільному науковий співробітник Інституту екології Карпат НАН України Андрій-Тарас Башта, останнім часом це не надто рідкісне явище, тому що дичини стало більше.

"Очевидно, лось спробував перебігти дорогу. Вага тварини — понад 300 кг. Для легкового авто наслідки зіткнення могли б бути важкими, аж до фатальних для людини", — сказав Андрій-Тарас Башта.

Як зазначила на Facebook-сторінці фахівчиня з екологічного права Софія Шутяк, "шкода за знищення лося європейського становить 130 тис. грн станом на 2012 рік. З індексацією 416 476,59 (інфляційне збільшення) сума зростає до 546 476,59 грн. Тобто хтось вбивством тварини завдав шкоди державі у розмірі 546 476,59 грн".

На водія склали протокол за ст. 124 КУпАП (Порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна). Максимальне покарання — штраф у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн).

Сучасних лосів ділять на два види: лось звичайний і лось американський. Перший трапляється в Україні, де його чисельність різко скоротилася. Тому 9 листопада 2017 лося внесли до Червоної книги України рішенням Національної комісії з питань Червоної книги України після відповідної пропозиції у травні 2017 року.

На початок