Лікарку, яка загинула під час удару по "Охматдиту", посмертно нагородили орденом “За мужність”

Лікарку, яка загинула під час удару по "Охматдиту", посмертно нагородили орденом “За мужність”

Світлана Лук'янчик, лікарка "Охматдиту"
Світлана Лук'янчик. Суспільне Львів

Лікарку-нефролога Світлану Лук’янчик, яка загинула під час ракетного удару по київській лікарні “Охматдит”, посмертно нагородили орденом “За мужність” III ступеня.

Про це повідомили на Facebook-сторінці медзакладу.

“Посмертно нагороджено дитячу лікарку-нефролога Світлану Лук'янчик, яка загинула евакуюючи дітей до укриття під час жорстокої ракетної атаки 8 липня. Світла пам'ять про Світлану завжди житиме в серцях її колег і пацієнтів”, – мовиться у повідомленні.

Указ про нагородження Світлани Лук’янчик президент підписав 26 липня до Дня медичного працівника.

Світлана Лук’янчик загинула 8 липня під час ракетного удару по дитячій лікарні “Охматдит”. Жінці було 30 років. У медзакладі вона працювала лікаркою-нефрологом.

10 липня Світлану Лук’янчик поховали у Львові на Голосківському кладовищі, де поховані її батьки.

Що відомо про обстріл НДСЛ "Охматдит" у Києві 8 липня 2024 року

Зранку 8 липня на Київщині та в Києві працювали сили ППО через ракетну атаку РФ. Уламки впали в семи районах столиці. Загинули 33 людини, більше сотні були поранені. Зокрема, під час ранкового ракетного обстрілу столиці постраждала дитяча лікарня "Охматдит". Війська РФ цілеспрямовано запустили по дитячому медзакладу ракету Х-101.

Унаслідок атаки РФ на дитячу лікарню там загинули двоє людей (родич пацієнта і лікарка), за медичною допомогою звернулися 32 поранених. 10 липня в столичній лікарні помер хлопчик, який на момент удару по "Охматдиту" був у критичному стані в реанімації.

Ракета повністю зруйнувала корпус токсикології та пошкодила ще 4. Постраждали 10 хірургічних відділень, 5 онковідділень, 2 соматичні відділення, інтенсивна терапія, 2 реанімації, операційні блоки, відділення радіології та променевої терапії, частина онкогематологічної лабораторії. Дітей, які перебували на лікуванні в "Охматдиті", евакуювали в інші медзаклади. Після атаки 8 липня в "Охматдиті" не було світла, кисню та водопостачання, розповідав міністр охорони здоров'я Олег Ляшко.

Окрім виділених урядом 9 липня на відновлення дитячої лікарні 100 мільйонів гривень, виділять ще додаткові 300 мільйонів гривень, заявив президент Володимир Зеленський. У день обстрілу фандрейзингова платформа UNITED24 та Monobank запустили збір благодійних коштів на відбудову "Охматдиту". Оголошену суму — 100 мільйонів гривень — вдалося зібрати менше ніж за 3 години.

Два корпуси дитячої лікарні "Охматдит", які зруйновані російським ракетним ударом 8 липня 2024 року, не підлягають відновленню. На будівництво нового корпусу спрямують, зокрема, і благодійні кошти. Міжнародні партнери, меценати та організації продовжують перераховувати кошти на допомогу дитячій лікарні. Деяких тяжкохворих пацієнтів "Охматдиту" перевезли на лікування в інші країни. Зокрема, вісім дітей прийняла на лікування Німеччина.

На початок