Отримав множинні переломи, впавши з драбини: львівські хірурги врятували 57-річного чоловіка

Отримав множинні переломи, впавши з драбини: львівські хірурги врятували 57-річного чоловіка

Василь Романко
Василь Романко (у сірій футболці) з хірургами лікарні святого Луки. Facebook/Перше медичне об'єднання Львова

Хірурги лікарні святого Луки Першого медичного об'єднання Львова місяць боролися за життя 57-річного Василя Романка, який травмувався, впавши з драбини. Чоловік отримав множинні переломи.

Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного об'єднання Львова.

57-річний Василь Романко, який проживає в передмісті Львова, травмувався наприкінці весни 2024 року. Чоловік допомагав синові встановити на дах будинку сонячні батареї. В момент, коли Василь стояв на драбині, гак, яким вона була закріплена, відірвався — чоловік упав на землю. Його у важкому стані доправили до лікарні святого Луки.

Як зазначають медики, пацієнт отримав переломи ребер, правого стегна, відкритий перелом верхньої третини ліктьової кістки правої руки та вивих головки променевої кістки. Травматологи тимчасово зафіксували переломи на стегні та руці апаратами зовнішньої фіксації.

"На тлі важкої травми грудної клітки у Василя стався лівобічний пневмоторакс — це значить, що у плевральній порожнині скупчилося повітря, що неминуче призводить до колапсу дихального органа. Тож наші лікарі терміново виконали дренування, а потім підключили чоловіка до апарата ШВЛ. Також у пацієнта розвинулася застійна пневмонія, і він тривалий час мав гарячку. В такому стані проводити наступне хірургічне втручання було неможливо", — йдеться у повідомленні.

Отримав множинні переломи, впавши з драбини: львівські хірурги врятували 57-річного чоловіка
Хірурги лікарні святого Луки проводять операцію. Facebook/Перше медичне об'єднання Львова

До другої операції ортопеди-травматологи змогли приступити за декілька тижнів. Їм потрібно було зняти апарати зовнішньої фіксації та провести внутрішній остеосинтез, тобто зафіксувати переломи імплантами. Втручання виконували в кілька етапів.

"Ми встановили на праву пошкоджену руку титанову пластину. Також вправили головку променевої кістки, виконали пластику розірваних зв’язок ліктьового суглоба та прикріпили їх анкерним гвинтом. Щодо перелому ноги, то ми провели блокуючий інтрамедулярний остеосинтезМалоінвазивний метод лікування переломів великих трубчатих кісток, зокрема і стегнової. Під час операції здійснюється невеликий розріз шкіри вище чи нижче місця перелому під контролем рентген-апарата. стегнової кістки", — розповіла ортопединя-травматологиня лікарні святого Луки Ярина Мачічка.

Як зазначили медики, на другий день після того, як лікарі зафіксували перелом стегнової кістки титановим стрижнем та гвинтами, пацієнт зміг стати на ногу. Василь Романко почувається добре та займається з фізичними терапевтами. За прогнозом лікарів, його реабілітація буде тривалою.

На початок