Білки, які живуть в парках, часто є контактними та їдять у людей з рук. Проте ці тварини можуть переносити лептоспіроз та сказ і визначити за зовнішнім виглядом, чи здорова тварина, чи ні — неможливо.
Як безпечно підгодовувати білок, розповів Суспільному директор Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.
За його словами, підгодовувати білок у парках потрібно, адже в міських умовах вони часто недоїдають і їм потрібна допомога. Проте це треба робити так, аби на завдати шкоди ні собі, ні тварині.
"Основний принцип — це не допускати їх занадто близько до себе, робити це тільки на відстані, а ще краще — залишати корм на землі або біля дерев, звідки вони можуть дістатися до них. Чому? Тому що це є дикі тварини, які можуть бути переносниками небезпечних інфекційних захворювань", — каже Ігор Антахович.
Директор Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру зазначає, білки переносять такі інфекції як лептоспіроз та сказ. І визначити, чи хвора тварина, чи здорова за зовнішніми ознаками найчастіше неможливо.
"Навіть дрібна подряпина, я вже не кажу про укус, може викликати небезпечне захворювання. В мене особисто був випадок, коли знайома годувала білку, вона заскочила їй на груди і залишила подряпину. Через тиждень в неї почався набряк лімфовузлів під пахвами і їй довелось звернутися до медзакладу та проходити специфічне лікування. Я думаю, це занадто дорога ціна, щоб погодувати тваринку з руки", — каже директор центру.
Підгодовувати білок варто тими продуктами, які вони споживають у природі, щоб не зашкодити їхньому здоров'ю.
"Це можуть бути будь-які горіхи без солі, сухофрукти без цукру, диму, сиропу. Ні в якому разі не печиво, не снеки, не смажене солене насіння і не хліб, що навпаки їм буде шкодити", — додає Ігор Антахович.
За даними Львівської міської ради, найбільше білок живе у парках, де є старі дерева, а це Стрийський парк і парк “Залізні води”.