"Завжди усміхнена, бадьора, могла всіх підтримати". У Львові попрощалися із Світланою Лук’янчик

"Завжди усміхнена, бадьора, могла всіх підтримати". У Львові попрощалися із Світланою Лук’янчик

Доповнено

У середу, 10 липня, у Львові попрощалися із 30-річною Світланою Лук’янчик. Жінка працювала лікарем-нефрологом у київській дитячій лікарні "Охматдит". Внаслідок влучання російської ракети 8 липня по медзакладу, вона загинула на місці. Поховали 30-річну лікарку у Львові, звідки вона була родом

Про це повідомила кореспондентка Суспільного із місця події.

Попрощатися із лікаркою прийшли родичі, друзі, знайомі та однокласники. Світлана закінчила школу-інтернат для сиріт в Червонограді, розповіла її класна керівниця Оксана Муравйова.

"Її батьки були позбавлені батьківських прав. І ця дитина була в нас, і мені дали класне керівництво. Вона ще зі шкільних років була таким стержнем у класі, до неї тягнулися всі дітки. Завжди усміхнена, бадьора, могла всіх підтримати", – пригадує класна керівниця загиблої Оксана Муровйова.

Подруга Світлани Марія Прищепа каже, що дружили вони із третього класу.

"Свєта була в третьому класі, коли ми почали дружити. Вона була сонячна, добра, щира, справжня, цілеспрямована, мотивована. Людина, яка завжди знала, чого хоче. Вона зовсім нещодавно в Ірпінь переїхала. А я живу в Бучі. І ми мали зустрітись. Але не зустрілись. Я з вікна бачила вибух, як обстрілювали Лук’янівку. Подзвонила. Мені сказали, що вона загинула", – розповіла Марія Прищепа.

За словами родички Алли Жеребецької, молода лікарка була віддана своїй роботі.

"Вона так любила тих своїх дітей, ту лікарню. Вона у відпустку не ходила, бо постійно була зайнята. З нею було важко зв’язатися, бо постійно на роботі. Крім тої роботи, мала ще дві роботи. Вона як білка крутилася з тими роботами, з тими дітьми. Самий важкий відділ був — гемодіаліз. Вона повністю віддавалась роботі", – каже родичка Світлани Лук’янчик.

Панахида та прощання із загиблою відбулося у львівському Гарнізонному храмі Петра і Павла. Поховали Світлану Лук’янчик у Львові на Голосківському кладовищі, де поховані її батьки.

Що відомо про обстріл Києва та Київської області 8 липня

Зранку 8 липня на Київщині та в Києві працювали сили ППО через ракетну атаку РФ. Уламки впали в семи районах столиці. Загинули більше 30 людей, понад 100 постраждали.

Зокрема, під час ранкового ракетного обстрілу столиці постраждала дитяча лікарня "Охматдит". Війська РФ цілеспрямовано запустили по дитячому медзакладу ракету Х-101.

Також у Києві через обстріл РФ 8 липня повністю зруйновані або пошкоджені три трансформаторних підстанції.

9 липня під час засідання позачергової депутатської комісії фінансів та планування бюджету з бюджету Львівської громади виділили 10 мільйонів гривень на допомогу лікарні "Охматдит".

На початок