Митець, який не розголошує свого імені й веде соцмережі під псевдонімом "Головний Герой", продав картину по сантиметрах за мільйон гривень. За отримані гроші він придбав дрон, який розміновує дорогу для піхотинців, та скерував частину грошей для підрозділу Третьої штурмової бригади й для школи інженерів у Львові.
Більше про проєкт митець розповів Суспільному.
"Я записав відео. Є картина, в ній 50 тисяч квадратних сантиметрів. Кожен сантиметр коштує 20 гривень, ви можете долучитися. Є монобанка, ви поповнюєте сумою, кратною до 20 гривень по одному квадратному сантиметру, й вказуєте свій Telegram", — розповідає художник.
Кожна людина, яка придбала частину картини, є власником. Вони спілкуються у спільному чаті й можуть продавати свої частини. Автор за твір отримав мільйон гривень.
"Половини суми пішло на дрон-змій, який розміновує. Він отримує необмежену кількість протипіхотних мін і деяку кількість протитанкових. 100 тисяч ми спрямували на школу для юних інженерів у Львові. Меседж був простий — хочеться підтримати наступне покоління, яке буде виготовляти щось неймовірно круте для українського суспільства. Ще 100 тисяч гривень ми спрямували на Третю штурмову на спеціальний департамент, який займається ремонтними роботами", — каже митець.
300 тисяч гривень, за його словами, пішло на команду, ще деяку частину витратять на реалізацію квесту другого сезону.
Також Головний Герой веде анонімний блог у соцмережах. У відео Львів та містяни доповнені ігровою графікою. Для підписників організовують квести — наприклад, люди шукали картини по місту. В них були зашифровані слова-ключі до криптогаманця, на якому лежала тисяча доларів. Переможці квесту переказали гроші на різні фонди, що допомагають військовим.
Підписники проєкту — не тільки українці, а й жителі США, Великої Британії, Німеччини та інших країн, каже продюсер проєкту Павло Шептицький. За його словами, формат намагалися повторити:
"Вони повторили повністю візуальну картинку, текст, спецефекти, повністю все — тільки вони не зрозуміли основного посилу Головного Героя. Це те, що на відео, які ви могли бачити, є лише щось дуже добре, дуже хороше".
"Там більшість коментарів: "Скажіть, будь ласка, що це за місто, я хочу переїхати туди жити", тобто велика кількість іноземців. Хоча ми завжди ставимо позначку, що це Львів, Україна, але питання не закінчуються", — розповідає Павло Шептицький.
Картина буде зберігатися в галереї у Києві. Автор розповів, що має ідеї для наступних сезонів — планує робити квести, продавати картину за мільйон доларів і далі вести свій блог.