У Львові ексочільника партії "Русский блок" Олександра Свистунова засудили до 12 років позбавлення волі

У Львові ексочільника партії "Русский блок" Олександра Свистунова засудили до 12 років позбавлення волі

Колишнього лідера партії "Русский блок" Олександра Свистунова заочно засудили до 12 років за ґратами з конфіскацією майна. Галицький районний суд Львова визнав чоловіка винним у пособництві державі-агресору та виправдовуванні, визнанні правомірною, запереченні збройної агресії РФ проти України, глорифікації її учасників.

Про це стало відомо із вироку, опублікованому у Єдиному реєстрі судових рішень 18 червня.

26 січня 2024 року Олександру Свистунову повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України — ч. 1 ст. 111-2Умисні дії, спрямовані на допомогу державі-агресору (пособництво), збройним формуванням та/або окупаційній адміністрації держави-агресора, вчинені громадянином України, іноземцем чи особою без громадянства, за винятком громадян держави-агресора, з метою завдання шкоди Україні шляхом: реалізації чи підтримки рішень та/або дій держави-агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора; добровільного збору, підготовки та/або передачі матеріальних ресурсів чи інших активів представникам держави-агресора, її збройним формуванням та/або окупаційній адміністрації держави-агресора. та ч. 2Виготовлення, поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році, у тому числі шляхом представлення збройної агресії Російської Федерації проти України як внутрішнього громадянського конфлікту, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України, а також глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію Російської Федерації проти України, розпочату у 2014 році., 3 ст. 436-2Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені службовою особою, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації..

Наразі засуджений перебуває у Криму. Чоловік публікує у власному Telegram-каналі дописи, в яких виправдовує російсько-українську війну, окупацію територій та воєнні злочини Росії. Також відвідував ефіри інформагентства "News Front", створеного росіянами для поширення пропаганди у Криму.

Також, за даними СБУ, Олександр Свистунов допоміг ФСБ завербувати агента для коригування удару по Яворівському полігону у березні 2022 року:

"У червні 2022 року Служба безпеки затримала цього коригувальника у Львові. Ним виявився місцевий житель, колишній співробітник радянського КДБ, з яким ексочільник "Русского блоку" познайомився ще під час проживання в обласному центрі. Наразі затриманий перебуває під вартою, а його приятель з Криму продовжує підривну діяльність проти України", — йдеться у повідомленні.

Суд оголосив Олександрові Свистунову вирок — позбавлення волі на строк дванадцять років із позбавленням права обіймати будь-які посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на строк п`ятнадцять років та з конфіскацією майна.

На початок