Оформлює авторське право на технологію: львів'янка створює декор із паперу з гербарієм

Оформлює авторське право на технологію: львів'янка створює декор із паперу з гербарієм

Львів’янка Ліда Кольченко виготовляє папір із вкрапленнями рослин і створює з нього предмети декору. Майстриня почала працювати з таким папером п'ять років тому, а зараз спільно із юристом оформлює авторське право на метод його виготовлення.

Більше про свою творчість Ліда Кольченко розповіла Суспільному.

Рослини, за словами майстрині, потрібно покласти в прес, доки вони зберігають свою форму, пружність та еластичність:

"Щоб вона була отакенька, без зморшок, чекати в середньому, залежить від рослинки, від 10 до 20 днів".

Папір із гербарієм Ліди Кольченко, 18 червня 2024
Папір із гербарієм Ліди Кольченко, 18 червня 2024. Суспільне Львів/Ірина Мочульська

Заготовані рослини — частина майбутнього паперу. За допомогою преса Ліда втискає в нього рослини та квіти. Рослини збирає й купує сама, також їй їх дарують. Майстриня використовує й фрукти, але каже, що для створення паперу підійдуть тільки певні види.

"Фрукти класно йдуть у папір теж. Полуниця от – це взагалі найбільш улюблений для більшості людей. Вона якраз зберігає свій колір і текстуру, вона дуже апетитна та оригінальна", — розповідає Ліда.

Декор, який виготовляє Ліда Кольченко, 18 червня 2024
Декор, який виготовляє Ліда Кольченко, 18 червня 2024. Суспільне Львів/Ірина Мочульська

З готового паперу майстриня робить конверти, торбинки та лампи. Їх має декілька видів, на готову основу додає свій папір відповідно до форми та задуму:

"Прямо наклеюється на цей каркас по кожній стороні. Треба рівнесенько його натягнути, залишки обріжуться. Чого кажу, що треба мокрий брати — тому, що він висихає і сам себе вирівнює".

Зараз Ліда працює над оформленням авторського права на технологію виготовлення такого паперу з рослинами. Свої роботи представляє й продає на різноманітних виставках та в Instagram.

На початок