Шукали наркотики та вибухівку. Як кінологи та службові собаки складали іспити на Львівщині

Шукали наркотики та вибухівку. Як кінологи та службові собаки складали іспити на Львівщині

На Львівщині завершили навчання кінологи та їхні собаки. Цього тижня вони мали іспити, зокрема з пошуку наркотичних речовин, сигарет та вибухівки. Також іспити склали розшукові собаки, яких потім залучатимуть до пошуку порушників кордону.

Чого навчилися службові собаки та як вони складають іспити, дізнавалося Суспільне.

Спанієль Марлі складає іспит разом зі своїм напарником – прикордонником Дмитром Туричем. Собака навчений на пошук наркотиків. На іспиті Марлі шукає речовини у залізничному вагоні. Знайшовши, повідомляє про це кінологу.

"Навчання в нас тривало три місяці й за той час собака навчився дев’ятьом запахам наркотичних речовин. Згодом буде працювати на кордоні і шукати наркотики", — каже кінолог Дмитро Турич.

Службовий собака Станіслава Сеннікова Томас складає іспит біля колони машин, яка імітує чергу на кордоні. В автівках спанієль шукає вибухівку.

"Ми шукаємо вибухівку: боєприпаси і різні вибухові речовини. Шукали тротил, патрони, зброю шукали і протипіхотну міну. Ми навчили певній поведінці: він, коли знаходить закладку, сідає, голосу він не подає, бо це вибухова речовина, то ми тільки позначаємо, що він сідає і дивиться на закладку. Найголовніше, щоб собака був слухняний і стриманий, щоб не кидався на закладку, не дряпав, бо це може бути вибух, щоб був спокійний", — говорить Станіслав Сенніков.

Владислав Самборик складає іспит разом із вівчаркою Балу. Це службово-розшуковий собака. Балу буде затримувати порушників кордону. Після іспиту кінолог і собака продовжать службу в прикордонному загоні на Вінниччині.

"Будемо виявляти порушників, які нелегально хочуть потрапити у сусідню державу — Молдову", — розповідає Владислав Самборик.

Навчання в кінологів тривали від трьох місяців до півроку. Це залежало від того, чи це базова підготовка, тобто з "нуля", чи це перепідготовка. Адже навчання проходили і новачки, і вже досвідчені прикордонники. Усі вони отримали сертифікати і тепер собаки готові нести службу.

"Спеціальні собаки, які використовуються в нас по пошуку наркотичних і вибухових речовин, здебільшого застосовуються в пунктах пропуску через державний кордон з метою виявлення контрабандних товарів, зброї, боєприпасів, наркотиків. І розшукові собаки, які в нас використовуються безпосередньо на зеленому кордоні, забезпечують недопущення порушень державного кордону людьми – це незаконна міграція і ухилянти", — каже начальник кафедри кінології Національної академії Держприкордонслужби Дмитро Софіян.

Переважно на службі у прикордонників є німецькі та бельгійські вівчарки, а також спанієлі та фокстер’єри.

На початок